Poslankyně

Tajné životy českých poslankyň: lechtivé video i hrozba vězení!

Tajné životy českých poslankyň: lechtivé video i hrozba vězení!
Zdroj: TN.cz

Sněmovna se letos bude hemžit kráskami, do poslaneckých křesel totiž usedne rekordní počet 44 žen. Zatímco některé si úzkostlivě hlídají svou kariéru, jsou i takové, které natočily lechtivé snímky nebo měly pletky se zákonem.

Ačkoli drtivou převahu mají ve Sněmovně stále muži, po říjnových volbách doplní jejich počty ve velkém i něžná síla. Některé poslankyně už znáte z minulosti, jiné tváře září v politice poprvé - rozhodně je ale nepřehlédnete.

1. Lucie Šafránková (SPD) - 30 let

Půvabná blondýnka Lucie Šafránková se pyšní postavením předsedkyně brněnské SPD a místopředsedkyně strany pro Jihomoravský kraj. Do povědomí veřejnosti se ale dostala i jako obchodní manažerka. K propagaci totiž neváhala využít své ženské přednosti a v sexy šatičkách natočila poutavé video, na kterém se snaží svůdným způsobem nabízet služby nejmenované agentury. A je z něj hit!

2. Jana Krutáková (STAN) - 55 let

Před lety čelila podezření z korupce, nakonec ale byla po dlouhých soudních tahanicích osvobozena. Takový je příběh ředitelky odpadové firmy Jany Krutákové. Poslankyně měla jako starostka nevýhodně pronajmout obecní pozemky pro solární elektrárnu a obec tak připravit o osm milionů korun. Soud ale Krutákovou očistil, mandát nyní vnímá jako zadostiučinění za soudní tahanice, kterými musela projít.

(Omlouváme se za chybu v článku, ve kterém bylo uvedeno, že paní Krutáková byla ve vazbě. Tato informace byla mylná.)

Související obsah

3. Andrea Brzobohatá (ANO) - 46 let

Velmi těžkou životní situací si musela projít poslankyně hnutí ANO Andrea Brzobohatá. V roce 2010 jí selhaly orgány a přišla o obě nohy. Lékaři jí nedávali příliš šancí na přežití, ona se ale odmítala vzdát a vyhrála. Nakonec svou pozornost začala soustředit na ostatní, kterým by mohla pomoct. Nyní chce bojovat o zlepšení podmínek pro hendikepované.

4. Andrea Babišová (ANO) - 45 let

Hned 6043 preferenčních hlasů získala v říjnových volbách jmenovkyně předsedy hnutí ANO Andrea Babišová. K úspěchu jí jméno bezesporu dopomohlo, rychle se ale začaly rojit spekulace, jestli je příbuznou šéfa hnutí. To zdravotní sestra z Bohumína odmítá, už se ale těší, až bude moct bojovat za lepší podmínky ve zdravotnictví a navýšení mezd.

5. Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) - 33 let

Výraznou tváří TOP 09 je modrooká poslankyně a zastupitelka Prahy 8 Markéta Pekarová Adamová. Ačkoli jí muži na sociálních sítích vyjadřují svou přízeň, s pozvánkou na rande u ní rozhodně neuspějí. Zhruba před rokem si vzala "ajťáka" Tomáše Pekara a manželství vnímá jako důležitou svátost. Tetovaná kráska se netají tím, že je katolička.

 

Související obsah

6. Zuzana Majerová-Zahradníková (ODS) - 45 let

Bojovnice za legalizaci marihuany pro léčebné účely Zuzana Majerová-Zahradníková rozhodně žádnou křehkou květinkou není. Jde si tvrdě za svým, do Sněmovny se letos dostala jako jediná kandidátka z Olomouckého kraje. V roce 1989 jako studentka vedla stávku na gymnáziu, ve třetím ročníku na vysoké škole přerušila studia a odjela do Kanady. Nyní je z ní učitelka a tlumočnice.

7. Tereza Hyťhová (SPD) - 22 let

Studentka pedagogické fakulty a zapálená učitelka na několika základních školách se v tomto volebním období stala nejmladší krajskou zastupitelkou. Je odhodlaná dokázat, že i mladí lidé mají hodně co říct k situaci v zemi a jsou připravení za své přesvědčení bojovat.

8. Květa Matušovská (KSČM) - 33 let

Málokdo by do zastupitelky Javorníku řekl, že byla hospodskou "od rány". V době studií si ale právě tímto způsobem přivydělávala a krotit chlapy tehdy nebylo jednoduché! V roce 2011 způsobila skandál kvůli semestrální práci svého manžela, který studoval hotelovou školu. Poslankyně se na sociální síti chlubila, že mu ji psala ona. Později svá slova zmírnila a tvrdila, že ji jen poupravila.

Která poslankyně má šest dětí? A která si vzala "zajíčka"? To se dočtete na další straně.

9. Olga Richterová (Piráti) - 32 let

Jméno české překladatelky a zastupitelky Prahy 10 Olgy Richterové se skloňuje hlavně po říjnových volbách. Do Sněmovny se dostala i společně se svým bratrem Mikulášem Ferjenčíkem, do Sněmovny se tak poprvé v historii dostali za jednu stranu sourozenci. Oběma dopomohlo kroužkování. Richterová přiznala, že rodiče se z úspěchu svých dětí stále vzpamatovávají.

10. Pavla Golasowská (KDU-ČSL) - 53

Že se politika nedá skloubit s rodinným životem? Pavla Golasowská je přesvědčivým důkazem, že to není pravda. Je šestinásobnou matkou, pětinásobnou babičkou a práci v parlamentu zvládá s grácií. Třinecká zastupitelka je šťastně vdaná více než 30 let a lidem, kteří v rodinách mají problémy, se snaží pomáhat. Zaměřuje se hlavně na ochranu obětí domácího násilí.

11. Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) - 47 let

Místopředsedkyně hnutí ANO a hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová má za sebou bohatou politickou kariéru a lidé jí věří (v letošních volbách dostala úctyhodných 14 553 preferenčních hlasů). Média hodně řeší i její soukromý život, doma má totiž "zajíčka". Loni si vzala o 15 let mladšího kadeřníka Jakuba Pokorného a podle Blesku dlouho netušila, že má nemanželské dítě a dluhy na výživném.


12. Barbora Kořanová (ANO) - 33 let

Nejen krásná, ale i chytrá. Hlavu mnoha lidem zamotala v letošních volbách 33letá Barbora Kořanová. Od voličů dostala 2249 preferenčních hlasů. Studovala práva v Plzni, nyní je z ní podnikatelka. Založila úspěšnou designérskou společnost, která se zabývá návrhy interiérů.

Související obsah

13. Jana Levová (SPD) - 40 let

Zastupitelka Plzeňského kraje Jana Levová si vysloužila nelichotivou přezdívku "lhářka". Loni v květnu tvrdila, že se stala svědkyní nehody autobusu, po které se rozprchlo 30 uprchlíků do lesa a novináře obviňovala ze zatajování těchto důležitých informací. Vyvolala hysterii, policie ale později její slova vyvrátila a usvědčila ji tak ze lži.

14. Kateřina Valachová (ČSSD) - 41 let

Byla jednou z nejvýraznějších postav školského rezortu, prosadila povinný rok v mateřské škole i zvýšení učitelských platů. Souboje s muži se Kateřina Valachová rozhodně nebojí, v loňském roce se dokonce utkala se současným trenérem Slavie Jaroslavem Šilhavým a to přímo v disciplíně jemu blízké - fotbalu! V exhibičním utkání s výběrem osobností ji Šilhavý sice sundal, situaci se ale postavila podobně jako k obvinění její náměstkyně Kratochvílové z dotačního podvodu - čelem a s grácií. Ve volbách získala 3848 preferenčních hlasů a získala tak poslanecký mandát.


15. Věra Kovářová (STAN) - 53 let

Zastupitelka Středočeského kraje Věra Kovářová proslula hlavně svou přímostí. V roce 2015 vyzvala hradního kancléře, aby veřejně předložil své majetkové přiznání. Aby šla příkladem, udělala to samé - a překvapivě veřejnosti odhalila víc, než by kdo čekal. Přiznala, že vlastní byt 1+kk v hodnotě 1,33 milionu korun, dům za šest milionů korun, auto s cenou 221 tisíc korun a nezdráhala se prozradit ani výši svých bankovních účtů.

ČTĚTE TAKÉ:

Kdo je módní královnou české politiky?
Partnerky politiků! Která je krásnější? Okamury nebo Babiše?

lud, TN.cz

K tématu Poslankyně

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz