členství

Politika táhne! Stranám se hlásí noví členové. Příliv hlásí i poražení

Volby přinesly také velké změny u samotných politických stran. Ty, které získaly od voličů nejvíce hlasů, teď zaznamenaly velký příliv nových členů.

Kam vítr, tam plášť - tak to teď ještě nějakou chvíli bude vypadat mezi politickými stranami. K těm, kteří vyhráli, se teď chce přidat stále více lidi. Nejen do hnutí ANO a ODS se ale hlásí noví členové. Tomio Okamura prozradil TV Nova, že jeho hnutí eviduje více než stoprocentní nárůst žádostí o členství.

"Ten zájem je teď vysoký, jsou to stovky lidí, kteří by teď chtěli vstoupit do Pirátské strany," prozradil předseda strany Ivan Bartoš.

Příliv žádostí zaznamenali také Starostové a nezávislí. Za poslední tři dny dostalo hnutí podle předsedy Petra Gazdíka 70 žádostí o členství. Lidé ale vstupují i do stran, které ve volbách moc nezazářily.

"Já jsem zatím zaznamenala jenom příliv, a to opravdu několik desítek nových zájemců o členství, takže rozhodně si nemůžeme stěžovat na úbytek," prozradila místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Přihlášky do strany chodí podle místopředsedy Jana Bartoška také lidovcům.

"Komunistická strana má v současné chvíli asi 40 tisíc členů. Máme každoročně úbytek asi 2 000 až 2 500 členů," přiznal místopředseda KSČM Petr Šimůnek.

Související obsah

Komunisté ve volbách získali necelých 8 % hlasů. Dalo by se očekávat, že strana bude zažívat další odliv členů. Je to ale naopak. Od soboty se do KSČM zaregistrovalo 55 nových členů. Podle vedení jde o vliv solidarity.

Jediný, kdo zatím nechtěl příchod nebo odchod členů ze strany po volbách komentovat, byli sociální demokraté. Strana ve volbách zažila totální propad. Sociální demokracie teď má okolo 20 tisíc členů a zda se počet zvýšil nebo snížil ukáže prý až evidence na konci roku.

vbo, Nikol Slancová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz