John F. Kennedy

Tajné informace o Kennedym jsou venku! Část spisu Trump zadržel

Americký prezident Donald Trump nechal zveřejnit 2800 z 3810 tajných dokumentů k vyšetřování atentátu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Část spisů ale zatím zůstane veřejnosti skrytá, mohla by ohrozit národní bezpečnost.

Celý svět s velkou nedočkavostí čekal na to, až dá americký prezident Donald Trump konečně pokyn ke zveřejnění informací o smrti jednoho z prezidentů - J. F. Kennedyho. A konečně je to tady, téměř tři tisíce dokumentů Federálního úřadu vyšetřování (FBI) a Ústřední zpravodajské služby (CIA) jsou venku.

Přesto některé složky zůstaly v režimu utajení, informuje CNN. Podle úředníků Bílého domu ale neměl Trump na výběr. V ohrožení by po jejich zveřejnění mohla být národní bezpečnost.

Související obsah

Tyto záznamy nyní budou asi půl roku zkoumány, podle Bílého domu pak prezident bude usilovat o to, aby informace zůstaly utajené pouze v nejvýjimečnějších případech.

Složky zpřístupnila knihovna Národního archivu. Podle expertů ale bude většina dokumentů pro laickou veřejnost nesrozumitelná, problémy by mohli mít ale i historici. Objevují se spekulace, že spisy budou zcela jistě plné zakódovaných zpráv nebo třeba falešných jmen. Za jakých okolností Kennedy zemřel a za kolik se vydražila rakev domnělého vraha, se dočtete zde.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz