Hrozba

Vodíkovou bombu berte vážně, varuje diplomat před válkou!

Vodíkovou bombu berte vážně, varuje diplomat před válkou!
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Severokorejský diplomat Ri Jong-pil varuje západní země před jadernou "akcí" ze strany KLDR. Hrozbu vodíkové bomby by podle něj světoví lídři měli brát vážně. Země mění svá slova v činy, upozorňuje.

Když minulý měsíc oznámil ministr zahraničí Ri Jong-ho na Valném shromáždění OSN v New Yorku, že se KLDR chystá nad Pacifikem otestovat vodíkovou bombu, způsobilo to pořádné pozdvižení.

Hrozba přišla jen několik hodin poté, co americký prezident Donald Trump vyhrožoval "naprostým zničením" KLDR a podle severokorejského diplomata by světoví lídři neměli brát tuto hrozbu na lehkou váhu.

Související obsah

"Ministr zahraničí si dobře uvědomuje, co náš nejvyšší vládce plánuje. Jeho slova byste měli brát vážně," prohlásil Ri Jong-pil v rozhovoru s novináři CNN v Pchjongjangu.

Spojené státy už dříve oznámily, že jsou připravené na diplomatická jednání. Podle Ri Jong-pila ale za současného stavu těžko dojdou do šťastného konce. "Spojené státy mluví o vojenském zátahu, dokonce už i nacvičují. Tlačí na nás sankcemi. Jestli si myslí, že tyhle akce povedou k jednání, pořádně se pletou," řekl.

KLDR už v září vyhrožovala USA střelbou na letadla. Více v reportáži:

lud, TN.cz

K tématu Hrozba

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz