Atentát

Atentát na JFK dál halí tajemství, Trump uvolnil jen část dokumentů!

Poslední tajemství o atentátu na prezidenta USA Johna F. Kennedyho mělo být konečně odhaleno! Dnes ale přišlo obrovské zklamání. Prezident Spojených států Trump totiž na poslední chvíli rozhodl, že odtajní jen část dokumentů o vyšetřování vraždy.

Svět žil přes půl století v očekávání - odtajněné spisy o vraždě prezidenta USA měly navždy odstranit pochybnosti. Pravdu se ale lidé nakonec nedozvěděli. Donald Trump schválil zveřejnění jen dvou tisíc osmi set dokumentů. Dalších tisíc deset spisů ponechal v režimu utajení z důvodu obav o národní bezpečnost.

Odborníci mezitím odtajněné spisy analyzují. Lee Harvey Oswald - muž, který v listopadu 1963 prezidenta zavraždil v americkém Dallasu - na konci září téhož roku navštívil v Mexiku sovětské i kubánské velvyslanectví. Podíl Sovětského svazu nebo Kuby na atentátu vyšetřovatelé přesto nikdy neprokázali.

Spisy také potvrzují, že plán na likvidaci kubánského lídra Fidela Castra tajné služby začaly připravovat už v prvních dnech Kennedyho úřadování.

Související obsah

"CIA a pravděpodobně další nejmenované agentury se snaží přimět prezidenta, aby některé spisy zadržel, a upravil jména a postupy. Vždy se snaží zadržet maximum informací, protože informace jsou moc," přemítá profesor politologie Larry Sabato.

Zákulisní hra amerických zpravodajských agentur, které na prezidenta Trumpa tlačí, pravděpodobně jen posílí šíření známých konspiračních teorií o smrti J. F. Kennedyho. Přitom zveřejnění dokumentů mělo udělat pravý opak.

pez, TV NOVA, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz