Dům na stromě

Microsoft postavil zaměstnancům dům na stromě! Kvůli kreativitě

Některé společnosti se snaží svým zaměstnancům stále zlepšovat pracovní podmínky. Firma Microsoft se zaměřila i na prostředí – postavila moderní dům na stromě s prostornou terasou. Společnost věří, že tak podpoří nadšení pro práci a kreativitu.

"Výzkum ukazuje, že pobyt v přírodě zvedá kreativitu, soustředění a pocit štěstí," tvrdí firma Microsoft, která za projektem stojí. Najít vhodný strom nebyl problém. Společnost má u svého sídla ve Washingtonu obrovský pozemek, který je porostlý stromy. O stavbě napsal web Ihabitat.com.

Domek postavil Pete Nelson, který se na stromové domky zaměřuje. Kancelář je necelé čtyři metry nad zemí, její životnost by měla být minimálně dvacet let. Dostat se k ní je velmi jednoduché – zaměstnanci využívají dřevěné schody. Když je dobré počasí, tak pracují především na prostorné terase.

Práce v kanceláři na stromě má zatím velký úspěch. "První věc, které si všimnete při vstupu do prostoru, je, že každý je tam potichu. Přestanete mluvit a jen se unášíte přítomností. Je to fascinující. Lidé vstřebávají okolní prostředí a mění to vnímání jejich práce," popsal zaměstnanec Bret Boulter.

Související obsah

Nadšení zaměstnanci mají o práci v přírodě takový zájem, že si musí  pracovní den na stromě předem rezervovat. Microsoft dokonce plánuje pokračovat v dalších podobných stavbách. Pokud si chcete prohlédnout pracovní prostředí Microsoftu zblízka, stačí si pustit video.

Další stromový dům najdete zde.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz