Podvodník

Z Alžběty si vystřelil podvodník, na její pomstu nezapomene

Z Alžběty si vystřelil podvodník, na její pomstu nezapomene
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Podlým způsobem chtěl okrást důchodkyni, když na to paní Alžběta (80) přišla, rozhodla se dát podvodníkovi pořádně za vyučenou. Muž (46) skončil v rukou policie, nyní mu hrozí až deset let.

Když důchodkyni Alžbětě ze Slovenska v pátek volal muž a představil se jako lékař, zatrnulo v ní. Július tvrdil, že její syn měl dopravní nehodu a nemůže mluvit, protože si prokousl jazyk. Označil ho navíc za viníka bouračky.

Důchodkyni řekl, že její syn srazil dívku, která může zemřít. Ženě proto nabídl "výhodnou" nabídku. Za to, že na případ neupozorní policii, žádal 500 eur (asi 12 800 korun). Během rozhovoru pak sumu ještě navýšil - a to na závratných pět tisíc euro (128 tisíc korun).

Když hovor skončil, zachovala si naštěstí žena duchapřítomnost a synovi zavolala. Jakmile zjistila, že je v pořádku, rozhodla se dát podvodníkovi za vyučenou. Přistoupila na jeho hru a peníze slíbila, informují tvnoviny.sk.

Související obsah

"Druhý den neznámý muž volal a oznámil jí, že pro peníze přijde upravený muž v brýlích a stačí, když mu peníze podá z okna. To už ale syn paní Alžběty připravil do obálky nastříhané papíry a kontaktoval policii," doplnila krajská policejní mluvčí v Nitře Božena Bruchterová.

Při přebírání obálky pak podvodníka zadržela policie, už ho i obvinila ze zločinu podvodu. Nyní by měl putovat do vazby, hrozí mu trest od tří do deseti let vězení.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz