Halloween

Letošní Halloween vám přinese lásku. Přivoláte ji s pomocí magie

Letošní Halloween vám přinese lásku. Přivoláte ji s pomocí magie
Zdroj: YouTube.com

Halloween je populárním svátkem především v zahraničí. Pro někoho je to tradice spíše pro děti, jiní jej vůbec nevnímají. Magickou sílu tohoto svátku bychom však neměli podceňovat. Věštkyně poradila, na co se o letošním Halloweenu zaměřit.

"Halloween je tradičním svátkem, který pochází z Irska, kde jsou oslavy opravdu krásné, u nás se tato tradice ještě tolik nerozšířila," sdělila na úvod věštkyně Helen Silvan.

Podle ní jde především o to, aby se lidé sešli a společně tento svátek oslavili. Proto i ona doporučuje zúčastnit se nějakého společenského setkání nebo oslav.

Se svátkem spojená tradice vyřezávání dýně neslouží jen na okrasu. Svítilnu z dýně si lidé původně vystavovali, protože věřili, že odežene ďábla a zlé duchy od jejich domovů. I proto je podle paní Silvan můžete vidět v oknech nebo na zápraží domů.

Související obsah

Tato tradice vychází z dávné pověsti o alkoholikovi Jackovi, který obelhal ďábla a ten na věky ušetřil jeho duši. Pro své hříchy ho však odmítli i od brány nebeské, a tak jeho duše zůstala na věky putovat v temnotách. Na pomoc při jeho putování mu ďábel věnoval žhnoucí uhlí, které Jack uložil do vydlabané řepy a svítil si jím na cestu. Od těch dob lidé věřili, že je lucerna z vydlabané zeleniny ochrání od zla. Vyřezávali tuřín, řepu, dýně nebo dokonce brambory.

Svíčku do okna, ať už samotnou nebo v lucerně, doporučuje jako ochranu i paní Silvan. Svíčka by měla ochránit dům od všeho negativního.

"Letošní Halloween navíc spadá na úterý. To je den lásky. Pokud chcete do svého domu nebo života přitáhnout více lásky, zapalte si růžovou svíčku a vyslovte nahlas své přání," vysvětlila paní Silvan.

"Správně vyslovené přání se splní. Nesmíme však zapomenout poprosit, několikrát poděkovat a zachovat si čisté úmysly," uvedla paní Silvan. Ty zlé by se podle ní proti nám totiž mohly obrátit, stejně jako se obrátily proti Jackovi jeho lsti proti ďáblovi.

Strašidelné horory i tematické pohádky pro děti. Sledujte filmy na Halloween online na Voyo.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz