Vichřice

Bez proudu zůstává přes 10 tisíc lidí! Vlaky nejezdí na třech tratích

Bez proudu zůstává přes 10 tisíc lidí! Vlaky nejezdí na třech tratích
Zdroj: TV Nova

Po nedělní vichřici stále nejezdí vlaky na třech tratích. České dráhy očekávají jejich zprovoznění během úterka. Bez dodávek elektřiny i nadále zůstává přes deset tisíc lidí.

Ještě po celé úterý nemají podle aktuálního výhledu jezdit vlaky mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Na jihočeský úsek z Borovan do Českých Velenic se mají vlaky vrátit v úterý po 10. hodině. Odpoledne by pak České dráhy měly obnovit provoz na tratích Veselí nad Lužnicí - České Budějovice a Jihlava město - Jindřichův Hradec.

Tratě Tábor - Bechyně a Františkovy Lázně - Hazlov se zprovoznily už krátce po šesté hodině ranní, přestože se obnovení předpokládalo až kolem poledne. Také v úseku Kutná Hora - Světlá nad Sázavou už vlaky jezdí.

V úsecích, kde je provoz zastaven, vlaky nahradily autobusy. Podrobné informace o provozu lidé najdou na webu Českých drah. Od neděle podle mluvčí Radky Pistoriusové řešily Dráhy přes 90 mimořádných událostí.

Ještě v pondělí večer bylo bez dodávek elektřiny více než 22 tisíc domácností. Do rána se podařilo počet snížit na polovinu. Stav nouze stále trvá v šesti krajích - Karlovarském, Libereckém, Pardubickém, Středočeském, Ústeckém a na Vysočině.

Související obsah

Nedělní vichřice si v Česku vyžádala tři lidské životy. Padající stromy usmrtily ženu u Starče na Třebíčsku a muže v Jičíně. Dnes podlehl následkům zranění, která utrpěl poté, co na něj v neděli spadl strom, muž z Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku.

Bez proudu bylo v neděli odpoledne více než půl milionu odběratelů, večer se počet snížil na 300.000. Hasiči zaznamenali po celé zemi tisíce výjezdů, nejčastěji k popadaným stromům a strženým střechám. Pojišťovny mají po vichřici nahlášeny škody za stovky milionů korun.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz