Vichřice

Vichřice už má čtvrtou oběť! Na muže spadl při procházce strom

Vichřice si v Česku vyžádala čtyři lidské životy. Policisté v úterý uvedli, že v neděli odpoledne zemřel na Benešovsku 83letý muž, který se šel projít do lesa. Spadl na něj strom.

"Kolem šestnácté hodiny jsme přijali oznámení o nálezu mrtvého muže v lesním porostu u Lipin na Benešovsku. Jednalo se o muže ročník 1934," uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Markéta Schindlová.

Na 83letého muže spadl při procházce strom. Na místě byl mrtvý. "Policisté zjistili, že se jednalo o seniora, který kolem poledne odešel na houby a vycházku se psem," doplnila Schindlová.

"Lékař záchranné služby byl na místo přivolán kvůli ohledání těla zemřelého," potvrdila pro ČTK mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Jde přitom už o čtvrtou oběť vichřice. Kromě důchodce na Benešovsku zabily padající stromy ženu u Starče na Třebíčsku a muže v Jičíně. V pondělí pak podlehl následkům zranění, která utrpěl poté, co na něj spadl strom, muž z Bělé pod Bezdězem.

Související obsah

Nedělní vichřice byla nejsilnější od orkánu Kiryll, který zpustošil Česko v roce 2007 a vyžádal si také čtyři lidské životy. O víkendu bylo půl milionu lidí bez dodávek elektřiny, v úterý zůstávalo bez proudu přes deset tisíc lidí.

Hasiči během jediného dne vyjížděli k více než 7000 událostem, nejčastěji k popadaným stromům a strženým střechám. Nárazy větru dosahovaly rychlosti 180 km/h, nejhorší byla situace na horách.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz