Jak ušetřit

Nepůjčili vám v bance? Zkuste to od lidí! Ušetříte čas i peníze

Nepůjčili vám v bance? Zkuste to od lidí! Ušetříte čas i peníze
peer-to-peer půjčky

V čem spočívá stále rostoucí obliba peer-to-peer půjček v České republice? Šetří váš čas i peníze!

Pro půjčku už nemusíte chodit do banky. Půjčit peníze si totiž můžete také prostřednictvím některé peer-to-peer (P2P) platformy. Půjčování metodou peer-to-peer je charakteristické tím, že probíhá mezi dvěma rovnými jedinci, na rozdíl od tradičního modelu, kde jednu ze stran zastupuje nejčastěji banka nebo jiná finanční instituce. V České republice můžeme pozorovat trvale rostoucí trend zájmu o takový typ půjčování. Jaké jsou jeho hlavní výhody?

Méně poplatků

Hlavní výhodou používání peer-to-peer systému je, že se vyhnete mnoha zbytečným a často nesmyslně vysokým poplatkům. Pokud si půjčujete od banky, bude vám účtovat poplatek za vyřízení, schválení a spoustu dalších položek, které v závěru půjčku citelně prodraží. Pokud vám půjčí člověk, jako jste vy, většinou žádné poplatky neplatíte. Platformě, přes kterou transakce proběhla, pak zaplatíte jen drobný poplatek za zprostředkování.

Související obsah

U kvalitních poskytovatelů v oblasti P2P můžete navíc půjčku kdykoliv předčasně splatit zdarma, čímž ušetříte další peníze.

Šetří čas

Při tradiční půjčce od banky často trvá řadu týdnů, než se dostanete k penězům, které potřebujete. Oproti tomu je peer-to-peer půjčka ve většině případů vyřízena v řádu dnů a podobně brzy pak dostanete i peníze na účet.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz