Kalifornie

Žena si postavila přírodní domek v poušti. Pomohli jí dobrovolníci

Lisa Starrová se rozhodla změnit svůj život. Odstěhovala se z ruchu velkoměsta a koupila si pozemek v národním parku Joshua Tree v Kalifornii. Za pomoci dobrovolníků postavila přírodní domek uprostřed pouště.

Umělkyně ze Spojených států změnila svůj život od základů. Zakoupila pozemek v parku, který je známý tím, že v něm žijí komunity umělecky zaměřených lidí.

Lisa Starrová toužila postavit udržitelný dům, tedy budovu, u které se při stavbě využívají pouze místní dodavatelé, recyklovatelné a přírodní materiály. Oslovila dobrovolníky, kteří se stavění udržitelných bydlení věnují. Díky jejich pomoci vytvořila domek svých snů, ve kterém může žít v souladu s přírodou a věnovat se v poklidu tvorbě umění.

 

Zdi jsou vytvořeny z 15 procent z cementu a z 85 procent ze zeminy. Zemina, kterou použila, byla z jejího vlastního pozemku. Ve svém přírodním bydlení má vše potřebné - útulnou ložnici, kuchyni, koupelnu a toaletu. Zajímavostí je, že vanu umístila mimo domek. Nechybí ani ateliér a pokoj pro hosty. U stavby je také prostorná zahrada s dřevěným přístřeškem a posezením.

Související obsah 

Lisa je moc spokojená a plánuje postavit další podobné domky, které může pronajímat, nebo v nich chce vystavovat umělecká díla, která vytvořila. Navíc to z přírodního parku nemá daleko ke svým dětem, které se už osamostatnily a žijí ve městě.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz