Máslo

Máslo bude levnější! V některých prodejnách už cena klesla

Cena másla by měla konečně začít klesat. Mlékárny mají dostatek suroviny, a tak mohly začít zlevňovat. Některé obchody už se slevovými akcemi začaly.

Cena by měla podle odborníků začít klesat a to díky zlevňování smetany, která je základní surovinou k výrobě másla. Zároveň je také v Evropě větší produkce mléka. Podle ministerstva zemědělství je i u nás momentálně surovin k výrobě másla dostatek a proto není důvod k navyšování ceny, ale naopak k jejímu snížení. Na pokles ceny mléčných výrobků upozornil web Aktuálně.cz.

V prodejnách Globus už s levnější cenou počítají. "V současné době dostáváme od našich dodavatelů nové ceníky. Podle aktuálních informací je suroviny dostatek, a proto není důvod k dalšímu navyšování ceny. Přibližně v polovině listopadu ceny másla klesnou," řekla TN.cz mluvčí Globusu Pavla Hobíková.

Prodejna Lidl neví, jaká bude cena másla: "Cena se vždy odvíjí od celkové situace na trhu. Nejsme proto schopni říci, jaký bude mít do budoucna vývoj,"  řekla tisková mluvčí Zuzana Holá.

"Ministerstvo zemědělství se na základě posledního vývoje na trhu v EU a ve světě domnívá, že cena másla by v ČR měla začít klesat. Na trhu v EU je od 37. týdne roku 2017 zaznamenáván postupný pokles průměrné ceny másla a cena v ČR je silně ovlivněna vývojem na jednotném trhu," řekla mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková.

O kolik a kdy by máslo v ČR mělo zlevnit nelze odhadnout, neboť to závisí na více faktorech, jako je poptávka, ale i na cenové politice zpracovatelů a obchodních řetězců. Očekáváme však ještě nárůst ceny v období kolem vánočních svátků," dodala Ježková.

Související obsah

Dá se očekávat, že cena za kostku másla klesne v obchodech až ke čtyřiceti korunám. V některých řetězcích ho už dokonce za takovou cenu prodávají. Někteří majitelé mlékáren ale varují, že se může jednat pouze o přechodný stav a cena smetany by se opět mohla zvýšit. Kolem Vánoc to může být i kvůli zvýšené poptávce.

Cena másla by v následujících týdnech měla začít klesat i v dalších evropských zemích.


ČTĚTE TAKÉ:

Každé ráno vás vytáčí neroztíratelné máslo? Tenhle trik si zamilujete!
Velký redakční test: Hledali jsme nejlepší máslo na trhu

ham, TN.cz

K tématu Máslo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz