Miloš Zeman

Miloš Zeman nasbíral 113 tisíc podpisů! Promluvil o svém zdraví

Prezident Miloš Zeman na tiskové konferenci potvrdil, že se bude ucházet o dalších 5 let na Pražském hradě. Jeho manželka Ivana, která volební tým vede, oznámila, že Zeman nasbíral celkem 113 038 podpisů občanů. Potřeboval přitom 50 tisíc.

První dáma Ivana Zemanová poděkovala všem občanům, kteří opětovnou kandidaturu Miloše Zemana podpořili a podepsali se na petiční arch. "Velmi si těch podpisů vážím, protože se někteří kandidáti spokojili jen s hlasy poslanců a senátorů," uvedla Zemanová.

Na tiskové konferenci poděkovala všem, kteří se na sběru podpisů podíleli. Novinářům prozradila celkový počet ověřených podpisů, které tým nasbíral - 113 038.

Miloš Zeman jí a celému týmu poděkoval a své ženě předal bílou kytici. Prezident prozradil, že ho některé dopisy, které dostal, dojaly. Připomněl, že před pěti lety nasbíral 106 tisíc podpisů. "Ale to bylo podstatně jednodušší, protože nebyl požadavek na číslo občanského průkazu, takže jsme dosáhli výrazného zlepšení," dodal.

Promluvil také o svém zdraví. Odmítl spekulace, že by trpěl dnou. "Dnou netrpím. V sobotu mi odešla cukrovka. Hodnota krátkodobé glykemie je 5,8. Lékař a já jsme z toho byl v šoku. Hranice cukrovky je 6,0. Byl jsem zbaven té choroby," pochlubil se prezident.

  

Související obsah

Miloš Zeman na sebe v poslední době hodně upozorňuje svým netradičním výkladem ústavy, kdy tvrdí, že může nechat vládnout menšinovou vládu Andreje Babiše bez podpory většiny poslanců ve Sněmovně.

V Ústavě se totiž píše, že když se ani napotřetí nepodaří složit vládu, prezident může Sněmovnu rozpustit a musí být nové volby. "Já jsem člověk, který Ústavu používá tvůrčím způsobem. V jisté konkrétní situaci, kdy by neprošel ani třetí pokus, tak je taková krásná věta v Ústavě, která zní: 'Prezident může rozpustit Sněmovnu a vyhlásit předčasné volby'. Pozor, 'může', nikoliv 'musí',” nechal se prezident slyšet.

Související obsah

Tento postup Zemana se ale setkává s velkou vlnou kritiky napříč společností. "Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná. Vrcholným interpretem textu ústavy je Ústavní soud,“ reagoval například předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz