Bydlení

Netradiční dovolená: Pronajměte si dům ve tvaru lastury! GALERIE

Netradiční dovolená: Pronajměte si dům ve tvaru lastury! GALERIE
Zdroj: Profimedia

Hledáte-li pěkné a pohodlné bydlení na vaši dovolenou v Mexiku, tento dům by rozhodně neměl ujít vašemu zájmu. Ačkoliv se nachází ve velmi oblíbené destinaci, nezaplatíte za něj majlant a navíc je vskutku originální. Svými tvary totiž připomíná lasturu!

Lasturový dům je nabízen přes jeden ze známých ubytovacích serverů za poměrně přijatelnou cenu. Za celý dům, který disponuje dvěma ložnicemi a dvěma koupelnami, zaplatíte jen 6800 korun za noc. A to není pro čtyři osoby ve vyhledávané lokalitě ostrova Isla Mujeres nedaleko mexického Cancúnu příliš. Jedná se totiž o oblíbenou destinaci řady světových celebrit.

Neobvyklý dům upoutá hned na první pohled nejen svou bělostnou fasádou, ale hlavně zmíněnými tvary lastury. A v podobném duchu je řešen i uvnitř. Dekorace tvoří převážně mušle a jejich tvary mají i některé kusy nábytku či dveře mezi jednotlivými místnostmi. Dům, který navrhl architekt Eduardo Ocampo už v roce 1994, je tvořen dvěma budovami spojenými k sobě, venku nechybí velký bazén nebo terasa k příjemnému posezení a grilování.

Související obsah

V menší budově se nachází privátní ložnice s vlastní koupelnou, v té větší je kromě toho navíc i balkón a kuchyně. Samozřejmostí je klimatizace, wi-fi nebo kabelová televize. O tom, že je pobyt v tomto originálním domě skutečným dovolenkovým zážitkem, svědčí i hodnocení hostů na portálu Airbnb, kde disponuje dům hodnocením pět hvězdiček z pěti. Jediným problémem tak může být jeho dostupnost – na následujících několik měsíců je totiž dům takřka neustále obsazený.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz