Cena Michala Velíška

Učitelka zachránila životy čtyř dětí! Získala Cenu Michala Velíška

Cenu Michala Velíška za minulý rok převzala Darina Nešporová. Učitelka z mateřské školy zachránila životy čtyř dětí, na které se řítilo auto. Na mokré silnici dostalo smyk a řidič nemohl srážce zabránit. Naštěstí si Darina dokázala umět poradit.

Darina Nešporová učí v mateřské škole v Jícové na Olomoucku. Cenu Michala Velíška dostala za záchranu životů čtyř dětí. O jejím vítězství rozhodli lidé hlasováním na webu, tři finalisty předtím vybrala porota ze 114 nominací.

Letos v červnu se Darina vracela s dětmi z vycházky, bylo po dešti a na lesní cestě se na ně najednou vyřítilo auto, které na kluzké vozovce dostalo smyk. Učitelka duchapřítomně tři děti odstrčila, čtvrté se jí ale nechtělo pustit, a tak ho vlastním tělem zalehla, čímž mu zachránila život.

Pětiletý chlapec díky tomu z nehody vyvázl jen s lehčím poraněním. Sama Darina ale měla ošklivě popálené obě ruce a také zlomenou pánev. Po autonehodě se doteď rehabilituje a na předávání Ceny Michala Velíška přijela z lázní.

Související obsah

Přestože zachránila hned čtyři rodiny před tragédií, jako hrdinka se prý necítí. "Hlavně, že se nic nestalo dětem, to je to nejdůležitější. To by snad udělal každý, aby zachránil lidský život. Já jsem navíc učitelka, chránit děti mám v popisu práce," prohlásila Darina.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz