Slon

Lidé hází na slony zápalné lahve a petardy! Mládě začalo hořet

Lidé hází na slony zápalné lahve a petardy! Mládě začalo hořet
Zdroj: Thinkstockphotos

Fotka z východní Indie rychle obletěla svět. Ukazuje konflikt mezi lidmi a slony, který někteří obyvatelé řeší opravdu brutálně. Po slonech hází zápalné lahve, aby je odehnali. Fotograf zachytil smutný moment, kdy oheň vypukl pod nohama slůněte a jeho matky.

Srdcervoucí snímek fotografa Biplaba Hazry zvítězil v prestižní soutěži Asian wildlife photography. Hazrovi se podařilo zachytit moment, kdy slonice se svým mládětem utíkají před rozzuřeným davem a ohněm. Píše o tom portál The Telegraph.

Fotku Hazra nazval "Nastalo peklo" (The hell is here), pořídil ji ve východní části Indie. Snímek má upozornit na problém, že lidé na slony hází zápalné lahve a někdy i improvizované bomby, aby je odehnali od svých příbytků.

Slonici s mládětem pod nohama hoří zem, oheň zachvátil i kůži mláděte. Přebíhají silnici, zatímco v pozadí jsou vidět dva mladíci, kteří utíkají zpět na předměstí s pochodní v ruce.

"V Bankuře na západě Bengálska je takový způsob týrání tlustokožců zcela běžný. Stejné je to i v dalších státech, kde žijí," popsala nadace, která soutěž pořádá.

Související obsah

V Indii žije asi 30 tisíc slonů asijských, což představuje asi 70 % jejich celosvětové populace. Soužití slonů s místními obyvateli je čím dál problematičtější, jak se města rozrůstají a zabírají území, kde dříve zvířata žila.

epa, TN.cz

K tématu Slon

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz