Domácí

Smutné zprávy z pražské zoo: Nejmladší slůně Amalee zabil herpes virus

Smutné zprávy z pražské zoo: Nejmladší slůně Amalee zabil herpes virus
Druhé slůně narozené v Zoo Praha (2020) | Zdroj: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Pražská zoologická zahrada v pátek informovala o smrti nejmladšího slůněte. Amalee nebyly ani tři roky, když ji skolil sloní herpes. Nemoc měla velice rychlý průběh, samičku nebylo možné zachránit.

Nejmladší slůně z pražské zoologické zahrady je po smrti. Amalee se stala osudnou stejná nemoc, kvůli které v roce 2016 uhynula i ostravská sloní samička Sumitra.

"Naše nejmladší slůně, Amalee narozená 9. května 2020, podlehlo onemocnění známému jako sloní herpes. To postihuje zejména slůňata a mívá velice rychlý průběh, který nedokáže zastavit ani okamžitá léčba. Tak tomu bohužel bylo i v případě Amalee," vysvětlili zástupci zoologické zahrady.

Související obsah

​Bližší informace o nemocném slůněti chtějí přidat až příští týden. "Je to pro nás všechny, a nejvíce pro chovatele, zdrcující zpráva. Prosíme o porozumění v tom, že ji bezprostředně nebudeme komentovat," dodala zoo.

Amalee mohli návštěvníci pravidelně vídat v Údolí slonů. Ve výběhu řádila společně s Lakunou, další sloní princeznou, která se narodila jen o šest týdnů dříve. Zatímco otec obou slůňat je stejný, matkou Amalee byla slonice indická Janita. Lakuna patří k Tamaře.

Takhle si slůně Amalee užívalo v roce 2021 první narozeninovou oslavu:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz