Billboard

Nápisy na billboardech vyděsily lidi. Konečně se ví, co znamenají!

Nápisy na billboardech vyděsily lidi. Konečně se ví, co znamenají!
Zdroj: Člověk v tísni

Velkou pozornost vzbudily v posledních dnech billboardy s nápisy v cizích jazycích. A některé lidi i hodně vyděsily. Ukázalo se ale, že jde o dobrou věc a za vším stojí organizace Člověk v tísni.

Obrovské bílé billboardy s nápisy v arabštině, perštině, barmštině či ukrajinštině se objevily v Praze, Brně a Ostravě začátkem listopadu. Redakci TN.cz se ozvala žena, kterou cizojazyčné nápisy vyděsily, jiní rovnou volali na policii. Vše ale proběhlo v souladu se zákonem.

Až po několika dnech se ukázalo, že za akcí stojí organizace Člověk v tísni, která pomáhá potřebným lidem v různých zemích světa. Pomocí billboardů chtěli poděkovat všem, kteří se na pomoci finančně podílejí.

"Dali jsme hlas lidem, kterým pomáháme přímo v zemích, kde žijí. Nikdy by tisícovkám pravidelných dárců z České republiky nemohli poděkovat za pomoc osobně, proto dostali tuto příležitost," vysvětlil Člověk v tísni.

Kromě osobního vzkazu napsali v rodném jazyce zprávu: "Češi, děkujeme." A právě toto heslo se objevilo na billboardech.

Příběhy těch, kterým organizace pomohla

Thet Maw z Barmy poděkoval za to, že se díky školením Člověka v tísni může zapojit do boje proti týrání a zneužívání dětí. Giorgi Giorgazde z Gruzie může díky organizaci vyrábět vlastní víno a postarat se o rodinu.

Související obsah

Učitel Mohammad Farhad z Afghánistánu chtěl prostřednictvím kampaně poděkovat za to, že může díky školením vyučovat podle nejmodernějších výukových metod a má k dispozici veškeré potřebné vybavení. Za pomoc při opravě školky, která byla zničena během války, děkoval i syrský učitel Hamdan Shiekh Mohamad.

Rudolfovi Aristovi z Ukrajiny pomohl Člověk v tísni opravit dům poničený granáty. Turunge Misebové z Etiopie postavili díky finanční pomoci před domem kohoutek, ze kterého teče pitná voda. Betonovou nádrž na vodu dostala i Khun Srey Moaová z Kambodži.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POTUPA: Helena Vondráčková vzteky bez sebe! Billboard, který ji drtivě ponížil, koluje internetem

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz