Billboard

Nápisy na billboardech vyděsily lidi. Konečně se ví, co znamenají!

Nápisy na billboardech vyděsily lidi. Konečně se ví, co znamenají!
Zdroj: Člověk v tísni

Velkou pozornost vzbudily v posledních dnech billboardy s nápisy v cizích jazycích. A některé lidi i hodně vyděsily. Ukázalo se ale, že jde o dobrou věc a za vším stojí organizace Člověk v tísni.

Obrovské bílé billboardy s nápisy v arabštině, perštině, barmštině či ukrajinštině se objevily v Praze, Brně a Ostravě začátkem listopadu. Redakci TN.cz se ozvala žena, kterou cizojazyčné nápisy vyděsily, jiní rovnou volali na policii. Vše ale proběhlo v souladu se zákonem.

Až po několika dnech se ukázalo, že za akcí stojí organizace Člověk v tísni, která pomáhá potřebným lidem v různých zemích světa. Pomocí billboardů chtěli poděkovat všem, kteří se na pomoci finančně podílejí.

"Dali jsme hlas lidem, kterým pomáháme přímo v zemích, kde žijí. Nikdy by tisícovkám pravidelných dárců z České republiky nemohli poděkovat za pomoc osobně, proto dostali tuto příležitost," vysvětlil Člověk v tísni.

Kromě osobního vzkazu napsali v rodném jazyce zprávu: "Češi, děkujeme." A právě toto heslo se objevilo na billboardech.

Příběhy těch, kterým organizace pomohla

Thet Maw z Barmy poděkoval za to, že se díky školením Člověka v tísni může zapojit do boje proti týrání a zneužívání dětí. Giorgi Giorgazde z Gruzie může díky organizaci vyrábět vlastní víno a postarat se o rodinu.

Související obsah

Učitel Mohammad Farhad z Afghánistánu chtěl prostřednictvím kampaně poděkovat za to, že může díky školením vyučovat podle nejmodernějších výukových metod a má k dispozici veškeré potřebné vybavení. Za pomoc při opravě školky, která byla zničena během války, děkoval i syrský učitel Hamdan Shiekh Mohamad.

Rudolfovi Aristovi z Ukrajiny pomohl Člověk v tísni opravit dům poničený granáty. Turunge Misebové z Etiopie postavili díky finanční pomoci před domem kohoutek, ze kterého teče pitná voda. Betonovou nádrž na vodu dostala i Khun Srey Moaová z Kambodži.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POTUPA: Helena Vondráčková vzteky bez sebe! Billboard, který ji drtivě ponížil, koluje internetem

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Píše se na Deník.cz