Domácí

Hlavatému se prý lidé za zvolení omlouvají. Chce zpátky do Senátu

Hlavatému se prý lidé za zvolení omlouvají. Chce zpátky do Senátu
Zdroj: Profimedia

Poslanec Jiří Hlavatý (ANO), kterého voliči kroužkováním zvolili do sněmovny, chce kandidovat v doplňovacích senátních volbách. Ty se konají proto, že Hlavatý se stal poslancem a tím zaniká jeho senátorský mandát. Do Senátu se chce vrátit, i když je proti i šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Hlavatý po říjnových volbách zaujal neznalostí volebního zákona a výrokem, že si připadá jako v totalitě, když si nemůže vybrat, jestli zůstane senátorem, nebo se stane poslancem. Situaci opepřil ještě dalším výrokem, že doplňovací volby do senátu mají zaplatit voliči, kteří ho kroužkováním z 18. pozice kandidátky ANO zvolili.

Šéf hnutí Andrej Babiš řekl, že svému poslanci nedoporučí, aby znovu kandidoval, ten ho ale poslechnout nechce. "Jeho prohlášení mě zaskočilo. Potkali jsme se minulý týden na poslaneckém klubu, krátce jsme spolu hovořili, ale o tomhle nepadlo ani slovo. Já jsem se rozhodl, že budu kandidovat na senátora a to je definitivní. Budu," potvrdil v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Podle Hlavatého si lidé přejí, aby znovu kandidoval. "Lidé se mi na vrátnici u nás ve firmě omlouvali, že mě kroužkovali. Říkali mi, že přece nejsou volby jen o tom, ab se z nich vygenerovali poslanci, ale že to je i určitá forma podpory. Dávají hlas těm, kterých si váží. Na tom něco je," prohlásil Hlavatý, který je ředitelem textilní továrny ve Dvoře Králové nad Labem.

Podle časopisu Forbes je Hlavatý 32 nejbohatším Čechem s majetkem kolem 4,7 miliardy korun. V roce 2015 dostal od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání - Medaili Za zásluhy.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz