Zahraničí

Záchranáři bojovali o pacienta, na sanitce čekal nevybíravý vzkaz

Záchranáři bojovali o pacienta, na sanitce čekal nevybíravý vzkaz
Zdroj: Twitter

Záchranáři bojovali o život pacienta, který měl vnitřní krvácení a zvracel krev. Když spěchali s mužem v kritickém stavu k sanitce, čekal je šok. Naštvaný soused jim za stěračem nechal nevybíravý vzkaz, protože mu sanitka blokovala příjezdovou cestu. Pacient i přes jejich snahu v nemocnici zemřel.

Muž (†42) z Birminghamu zvracel krev, okamžitě proto zavolal záchranku. Na pomoc mu vyrazila jedna skupina, bojovalo se o každou vteřinu. Přímo u pacienta strávili záchranáři méně než půl hodiny, po ošetření ho pak vzali k sanitce, aby ho převezli urgentně do nemocnice.

To, co ale našli zastrčené za stěračem, by čekal málokdo. "Občas, prostě nevíme, co říct. Tuhle poznámku někdo nechal na sanitce," přibližuje záchranka na svém twitterovém účtu.

Na vzkazu stálo: "Můžete zachraňovat životy, ale neparkujte na hloupých místech a neblokujte mojí příjezdovou cestu."

Naštvanému sousedovi se nejspíš nelíbilo, že záchranáři pomáhají v charitativním centru pro drogově závislé, pacient byl v době zásahu po léčbě a čistý. V kritickém stavu byl převezen do nemocnice, kde ale i přes veškerou snahu lékařů zemřel.

"Jedna z našich posádek se setkala s tímto nádherným vzkazem poté, co pomohla pacientovi trpícímu vážným vnitřním krvácením! Posádka nebyla na místě dlouho kvůli tomu, jak špatně na tom pacient byl. Vždy se snažíme parkovat správně, ale někdy to není možné," reagoval na vzkaz záchranář Sam Grimson ze stejného oddělení.

Na sociálních sítích se strhla bouře na podporu záchranářů. "Jsem skutečně zklamaný, že tohle začíná být normální. Napsal bys ten vzkaz, kdyby šlo o někoho z tvojí rodiny?" ptá se Max Ashley Collins.

Související obsah

"Pacienti mají přednost. Posíláme kolegům podporu ze Španělska," sdílí sympatie uživatel Nico Sojo.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz