Lukáš Nečesaný

Žalobkyně: Nečesaný je jediný možný pachatel! Požaduje 13 let

Podle státní zástupkyně je Lukáš Nečesaný jediným možným pachatelem a navrhla mu třináct let vězení. Obhajoba ale trvá na jeho nevině.

U krajského soudu v Hradci Králové pokračoval proces s Lukášem Nečesaným, který je obžalován z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích, která ho už v minulosti označila jako pachatele. Žena utrpěla vážné poranění hlavy a pachatel ji okradl o deset tisíc korun. Stalo se to už v roce 2013 a o rok později byl obžalovaný odsouzen na třináct let - ovšem tento rozsudek byl minulý rok zrušen.

A tak celé kolečko projednávání začalo znovu. Státní zástupkyně uvedla, že podle důkazů je Nečesaný jediným možným pachatelem a navrhla, aby byl odsouzen na třináct let. Obhájce Nečesaného dnes celé dopoledne upozorňoval na nesrovnalosti v případu - například na amnézii napadené ženy, finanční situaci Nečesaného nebo ve výpovědi svědků.

Byla probírána také údajná nesprávná práce policistů, kdy ještě před zadokumentováním místa činu prý došlo k manipulaci s osobními věcmi kadeřnice.

Před soudem dnes svědčila i žena, která byla kamarádkou bývalé milenky hlavního vyšetřovatele. Uvedla, že její kamarádka údajně dostala od rodičů Lukáše Nečesaného dvacet tisíc korun, aby u soudu svědčila. Svou řeč přednesl i Nečesaný, který uvedl, že prý byl v nesprávný čas na nesprávném místě.

Soud byl odročen na 20. listopadu, kdy by měl padnout rozsudek.

vrl, Klára Pospíšilová, TN.cz

K tématu Lukáš Nečesaný

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz