Domácí

Lukáš Nečesaný opět u soudu. Po státu chce miliony za nezákonné stíhání

Kauzou Lukáše Nečesaného se opět zabývá soud. Tentokrát se jedná o odškodnění od státu za nezákonné trestní stíhání.

V pátek dopoledne začal v Praze soud, jehož hlavním tématem je odškodnění Lukáše Nečesaného za údajné nezákonné trestní stíhání. Nečesaný původně skončil za mřížemi na 13 let kvůli napadení kadeřnice, ve vězení byl asi dva roky, nakonec si ale vyslechl osvobozující rozsudek.

Lukáš Nečesaný chce po státu 18,8 milionu korun. Ministerstvo spravedlnosti mu již dříve vyplatilo 1,2 milionu. Jelikož Nečesaný požadoval 20 milionů, o zbytku peněz bude nyní rozhodovat pražský obvodní soud. Jeho právník ale u soudu prohlásil, že jsou ochotní s ministerstvem jednat o mimosoudním vyrovnání ve výši 10 milionů korun.

"Ten důvod jednání o nižším odškodnění je, aby si můj klient nemusel ve svém duchu znova procházet celým tím strašným utrpením celého toho nespravedlivého procesu," prohlásil Nečesaného právní zástupce Michal Pokorný u soudu.

Související obsah

​"Lukáš Nečesaný prostřednictvím právního zástupce podal žalobu, kterou se domáhá přiznání nevyplaceného zbytku požadované náhrady za nezákonné trestní stíhání mimo jiné v podobě dopadů nezákonného dvojího pravomocného odsouzení, nerespektování dvou rozhodnutí Nejvyššího soudu Vrchním soudem v Praze, útrapy způsobené šestiletým trestním stíháním a v neposlední řadě ztráty soukromí," vyjádřila se již dříve rodina Nečesaných. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

"Desetimilionová satisfakce za nemajetkovou újmu způsobenou trestním stíháním dosud nikdy v historii přiznána nebyla, soudy přiznávané částky se pohybují nejvíce v řádech jednotek milionů korun," řekl mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Podívejte se na reportáž TV Nova o odškodném pro Lukáše Nečesaného z letošního února:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz