Domácí

Povolební schůzky pokračují. Zeman se sejde s šéfy ČSSD

Prezident Miloš Zeman dnes bude pokračovat v povolebních schůzkách se šéfy stran, které se dostaly po letošních volbách do Sněmovny. Odpoledne by se měl na zámku v Lánech sejít se zástupci ČSSD.

Ve dvě hodiny odpoledne přijedou do Lán zástupci sociální demokracie. V jaké atmosféře bude schůzka probíhat se dá jen odhadovat, ale patrně to nebude přilíš optimistické setkání. Miloš Zeman se svojí kritikou k vedení ČSSD, zejména k premiéru Bohuslavu Sobotkovi, netají.

Volební porážka, kdy sociální demokraté získali jen 7 procent hlasů voličů a patnáct poslaneckých mandátů, bude jistě jedním z témat schůzky. Prezident zřejmě bude chtít slyšet, kam ČSSD po volbách směřuje už jen z toho důvodu, že byl jejím předsedou od roku 1993 do roku 2001.

Také bude vedení strany s prezidentem patrně probírat rozhodnutí odejít do opozice. To Milan Chovanec, úřadující předseda strany, vyhlásil defacto hned po vyhlášení výsledků voleb.

Související obsah

Debatovat se také bude nejspíš o volbě předsedy Dolní komory parlamentu. Chovanec už dříve prohlásit, zda by nebylo dobré se zamyslet nad tím, aby se předsedou Sněmovny stal někdo mimo hnutí ANO, tak aby měla šanci třetí pokus o sestavení vlády nějaká jiná strana. Předsedu sněmovny by si poslanci měli volit 20. listopadu.

Prezident Zeman, který se vrátil ze své cesty po Olomoucku, tento týden přijme také zástupce KDU-ČSL, STAN a TOP09 a tím ukončí povolební schůzky.

kik, František Bůžek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz