Zvířata

Rarita na mléčné farmě: České krávě se narodila trojčata! VIDEO

Na mléčné farmě v Krucemburku se narodila krávě zdravá trojčata, vzácností jsou přitom už dvojčata. Jalovice i její telata jsou ve velmi dobré kondici.

Krávě českého strakatého plemene se narodila tři zdravá telata. "Kráva na čtvrté laktaci porodila dvě jalovičky a jednoho býčka bez asistence ošetřovatelů," řekla Soňa Turinská z mléčné farmy Zemědělská a.s. Krucemburk.

Všem se dobře daří a jsou v dobré kondici. Mléčná farma zachytila rodinku čerstvě po porodu. Podle veterináře se obvykle narodí jen jedno telátko. Dvojčata jsou méně běžná a trojčata se dají už považovat za raritu.

Související obsah

V minulém roce se narodila dokonce čtyřčata na farmě v obci Dřeveš na Chrudimsku. Šlo o dva býky a dvě jalovice. Nejenže byla telátka úplně zdravá, ale navíc měla po porodu standardní váhu, a to okolo čtyřiceti kilogramů. Ultrazvuk přitom ukazoval dvě mláďata. S prvním teletem si matka poradila sama, pak pomáhal zootechnik. Více čtěte zde.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz