APLIKACE TN.CZ
Plynová pistole

Rozzuřený muž vytáhl na souseda pistoli, doma skrýval i samopal!

Nejprve vyhrožoval sousedovi plynovou pistolí, když u něj policisté udělali domovní prohlídku, našli i nelegálně držený samopal. To je ve zkratce příběh 36letého muže z Jablonného nad Orlicí. Ten už v minulosti stál za nedovolené ozbrojování před soudem.

Nedovolené ozbrojování a nebezpečné vyhrožování. Za tyto přečiny policisté obvinili muže z Letohradska, který o víkendu mířil plynovou pistolí na svého souseda.

Incidentu předcházela vyostřená hádka, přoč k ní došlo, ale není jasné. "Muž po předchozí rozepři v sousedství měl vytáhnout zpod bundy palnou krátkou expanzní zbraň - samonabíjecí pistoli značky Bruni Mod 92 ráže 8 mm, kterou chtěl zjednat nápravu," sdělila bližší informace k případu mluvčí policie Lenka Vilímková.

Zbraní měl pak na souseda mířit. "Poté měl výhrůžku zdůraznit přiložením hlavně k pravému spánku napadené osoby. Ta se tomuto jednání aktivně bránila. Útočník měl agresi umocnit natažení závěru zbraně o opětovným vyhrožováním fyzickou likvidací. Oběť útoku z obavy o svůj život utekla z místa pryč," dodala mluvčí.

Související obsah

Policisté agresora dobře znají, u Okresního soudu v Ústí nad Orlicí dostal pokutu za to, že v minulosti načerno držel pistoli. Po zkušenostech, jaké s ním mají, u něj udělali i domovní prohlídku. Na jeho chatě našli samopal, v místě bydliště desítky ostrých nábojů.

Orlickoústecká kriminálka poslala zbraň na expertízu a po pár týdnech přišla zpráva, že samopal je plně funkční, dokáže střílet jak jednotlivými ranami, tak i dokonce dávkou. Muž vojenskou zbraň držel nelegálně a teď mu hrozí až pět let vězení. Policistům uvedl, že samopal koupil od neznámého člověka. Jeho totožnost ale bude pro policii nejspíš velmi těžké odhalit.
 

Petr Brzek/ lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz