Krimi

Žák si do školy donesl plynovou pistoli. Na místo vyrazila zásahovka

Žák si do školy donesl plynovou pistoli. Na místo vyrazila zásahovka
Policisté v pátek zasahovali v Hustopečích Zdroj: Policie ČR

Policejní hlídky v pátek dopoledne zasahovaly v Hustopečích v Jihomoravském kraji. Žák tamní školy měl donést do vyučování zbraň, nakonec se ukázalo, že to byla plynová pistole. Policisté informovali, že žádné nebezpečí už nehrozí, další detaily k zásahu poskytnout nechtěli.

Policisté Jihomoravského kraje v pátek vyjížděli k zásahu kvůli zbrani ve škole. "Několik policejních hlídek včetně zásahové jednotky spěchalo v pátek dopoledne do Hustopečí. Žák tamní školy měl do vyučování přinést zbraň," uvedla policie na twitteru.

Zbraň, kterou si žák do školy přinesl, byla plynová pistole. "Osobu i plynovou pistoli jsme zajistili. Další nebezpečí nehrozí," dodala policie.

Související obsah

Další detaily k zásahu policisté nechtěli poskytnout. "Zatím nebudeme zveřejňovat, o jakou školu šlo, ani další informace," řekl redakci TN.cz policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle informací TN.cz šlo o Střední odbornou školu a střední odborné učiliště Hustopeče. Redakci zásah policistů potvrdil jeden z pracovníků školy. Další informace vzhledem k vyšetřování poskytnout nemohl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz