Wabi Daněk

Zemřel známý písničkář Wabi Daněk (70), autor Rosy na kolejích!

Ve věku 70 let let ve čtvrtek zemřel po dlouhé nemoci známý písničkář Wabi Daněk. Je autorem mnoha známých písní - včetně Rosy na kolejích, Má svůj svět nebo Franta má péra.

Česko zasáhla zpráva o dalším smutném úmrtí - tentokrát písničkáře Stanislava Wabiho Daňka. TN.cz informaci potvrdil jeho syn. "Je to čerstvá zpráva," řekl zdrceně. Celá rodina truchlí.

Jestli Wabi Daněk podlehl nemoci, která ho delší dobu sužovala, neřekl. Sám písničkář na zdravotní problémy upozornil své fanoušky už v červenci. "Omlouvám se všem, kteří se v červenci těšili na můj a Milošův koncert. Dostihly mě zdravotní problémy a já jsem nucen zrušit všechna oznámená vystoupení. Promiňte moji milí, nikoho to nemrzí víz než mne," přiznal tehdy na facebooku.

Související obsah

Poslední příspěvek Wabi Daněk přidal před necelým týdnem. Těšil se z rehabilitace a vypadal vesele. Nyní pod ním lidé píšou soustrastné komentáře.

Wabi Daněk je rodákem ze Zlína. Žil s manželkou Evou, měl čtyři děti - Markétu, Renatu, Stanislava a Šimona. Vyučil se zámečníkem, pracoval ale i jako svářeč nebo třeba řidič sanitky.

Láska k hudbě však byla silnější. Jeho písně Rosa na kolejích, Franta má péra, Montgomery, Hudsonské šífy nebo Píseň, co mě učil listopad, dobře zná i současná mládež. Za trampské a folkové písně získal i ocenění - tři autorské a dvě interpretační Porty. Za rozvoj žánru v roce 1979 dostal dokonce i Zlatou Portu.

Související obsah

Rosa na kolejích patří mezi jeho nejoblíbenější písně i alba. V polovině 80. let prodal čtvrt milionu kusů. Poslední deska je stará zhruba tři roky - a to Wabi a Ďáblovo stádo - Příběhy písní, kde hostovali Jarek Nohavica nebo Radůza.

Smutná zpráva přišla jen den poté, co Česko zasáhla informace o úmrtí herce Jaroslava Šmída, slavného Doktora od jezera hrochů. Více informací o jeho smrti najdete zde.

Připomeňte si písně Wabiho Daňka:

Franta má péra

Montgomery

Rosa na kolejích

 

Píseň, co mě učil listopad

Outsider waltz

Hudsonské šífy

Podívejte se, jak Wabi Daněk účinkoval v Čundrcountryshow: 

lud, TN.cz

K tématu Wabi Daněk

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz