Fotografie

Fotka zdrcené lékařky obletěla ČR. Promluvila o tom, co se stalo!

Fotka zdrcené lékařky obletěla ČR. Promluvila o tom, co se stalo!
Zdroj: Záchranná služba hl. m. Prahy

Na internetu se v úterý objevila velmi emotivní fotografie lékařky, která mezi Čechy vyvolala vlnu solidarity. Lidé totiž často zapomínají na to, že i členové záchranných složek mají pocity a některé případy se jich mohou silně dotýkat. Je to zejména díky profesionalitě, kterou u zásahu předvádějí.

Konkrétně v tomto případě, který fotografii předchází, se mladý muž zranil na stavbě elektrickým proudem. Kolegové mu okamžitě přispěchali na pomoc a začali ho oživovat pomocí takzvané telefonicky asistované neodkladné resuscitace, ke které je vedla dispečerka zdravotnického operačního střediska.. Vzápětí na místo dorazili policisté a záchranáři, kteří v resuscitaci pokračovali.

"Předávali jsme ho do nemocnice na mimotělní oběh, což je relativně raritní procedura. Záchrana pacienta pokračovala kontinuálně a všechno klapalo," sdělila TN.cz zasahující lékařka Katarína Veselá.

Pacient podle ní dostal maximum z péče, kterou v tu chvíli dostat mohl. A to i díky jeho kolegům, kteří mu přispěchali na pomoc. Všechny články pomoci do sebe zapadly jak puzzle a zachycená emoce je tak spíše pozitivní. "Přestože jsme profesionálové, i my jsme jen lidi," vysvětlila Veselá s tím, že pocity záchranářů a lékařů ale nikdy neovlivňují jejich úsudek a práci. "Během výjezdu dokážeme pracovat klidně a profesionálně, po výjezdu už si dovolíme mít emoce," dodala.

Související obsah

Právě v tu chvíli vznikla fotografie, na které je zachycena a kterou sdílely stovky lidí. "My bilancujeme. Výjezd zvládáme jako profesionální tým, všechno probíhá v pořádku, ale tam probíhalo takové mé zamyšlení nad osudem toho pacienta," vysvětlila okolnosti vzniku fotografie.

Za nejdůležitější považuje to, že lidé neváhají vytočit linku 155 a pomoct ostatním, když je třeba. Často rozhodují vteřiny a to by si měl podle ní každý uvědomit.

I když někdy už bohužel není v lidských silách člověka zachránit a lékaři se často musejí vyrovnávat i se smrtí pacienta, svou práci Katarína Veselá nade vše miluje. "Studovala jsem v Košicích a už na gymplu jsem řekla, že budu dělat v pražské záchrance," svěřila se. Motivací pro ni byl pocit, že může lidem pomáhat. "To, že porodíte zdravé dítě, že se vám podaří zachránit pacienta, to je na té práci nejlepší," zakončila s tím, že ani případná smrt ji neodradí v této práci, kdy zachraňuje lidské životy, pokračovat.
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz