Záchranáři

I záchranáři jsou lidi! Češi plní emocí sdílejí foto zdrcené lékařky

I záchranáři jsou lidi! Češi plní emocí sdílejí foto zdrcené lékařky
Zdroj: facebook

Lidé je mají za hrdiny, kteří okamžitě přispěchají na pomoc člověku v nouzi. Málokdo už si ale uvědomuje, že i "otrlí" záchranáři mají srdce a některé případy se jich dotýkají. Důkazem je i pražská lékařka, jejíž fotka koluje na internetu. Při předávání pacienta se jí objevily slzy v očích.

Pražší záchranáři v úterý zveřejnili fotografii zdrcené lékařky, která v nemocnici po předání pacienta nedokázala zachovat kamennou tvář.

"V tomto případě šlo o náročnou resuscitaci mladého muže po úrazu elektrickým proudem," vysvětlila TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová s tím, že lékařka měla za sebou velmi náročné oživování pacienta. Už při příjezdu sanitky byl v bezvědomí a nedýchal.

Když se podařilo muže "nahodit", byl okamžitě převezen do Všeobecné Fakultní Nemocnice V Praze. Celý proces záchrany života byl nanejvýš profesionální. Když ale lékařka pacienta předala, neubránila se emocím.

 

"Pro mnoho lidí jsou záchranáři otrlí lidé, pro které je to denní chléb. I oni jsou ale osobnostmi, u kterých najednou mohou vyplavat emoce na povrch," dodala mluvčí s tím, že i to byl jeden z důvodů, proč se pražská záchranná služba rozhodla fotku zveřejnit.

Související obsah

Jde totiž o velmi fyzicky i psychicky náročnou práci, kterou lidé často berou za samozřejmou. Poštová však upozornila, že i lékaři potřebují občas podporu. Při náročnějších případech mají k dispozici i odborníky. "Od toho je takzvaná PEER služba, tedy psychosociální intervenční služba," sdělila mluvčí. Kolik záchranářů ji skutečně využije, ale nedokázala říct.

Fotografie u Čechů vyvolala vlnu emocí. Záchranářům posílají velké díky a slova povzbuzení. "Vážím si všech záchranářů, kteří buď makaj na RZtě nebo na letecký, nebo kapacit kardio či neurochirurgů a všech lékařů, co nás vrací zpět do života a mám před nimi respekt a úctu,na úkor svátků, volna atd.. ať maj klidně plat až do nebe, oddřou si to a zaslouží," myslí si Karel.

A další se přidávají. "Myslím že slovy nelze vyjádřit díky za to, co tihle lidé každý den dokážou udělat pro druhé, díky a ještě mnohokrát díky," vzkazuje Pavel. "Velký respekt... vážím si Vaší práce," přidává se Radka.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Záchranáři spěchali pro umírajícího muže, a tak špatně zaparkovali. Neznámá řidička jim nechala na okně šílený VZKAZ!

Drsné video: Takto to vypadá, když oživují člověka na kolejích

ZÁKULISÍ záchranné akce v Ordinaci: Skuteční horolezci i netradiční oběd! Fakta, která netušíte

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz