Bydlení

Tyran si žil v luxusu, zatímco jeho lidé umírali hladem! VIDEO

Tyran a diktátor, který stál v čele Zimbabwe tři desítky let, žije v luxusu, zatímco jeho lidé umírají hlady a žijí v chudobě. Bývalý prezident Robert Mugabe (93) byl známý jako velký marnotratník. Také pro to se ho armáda snažila donutit k tomu, aby rezignoval. Což se jim i povedlo.

Mramorové podlahy, drahé lustry a bazén. Manželé žijí v opravdovém přepychu. Bývalý prezident Zimbabwe neváhal vybudovat luxusní sídlo, ani když věděl, že lidé v jeho zemi hladoví. O tom, jak Jeho paláíc vypadá, informoval britský deník Daily Mirror.

Obrovský palác má 25 pokojů, jeho cena je odhadnutá v přepočtu na dvě miliardy korun. Prezidentské sídlo je lidem nedostupné. Je obehnáno vysokým plotem a chráněné systémem, které také stálo miliony. Fotografie sídla byly zveřejněny jako důkaz, jak tyran rozhazuje jmění, i když miliony lidí v jeho zemi trpí.

Mugabe a jeho žena Grace se svého života v luxusu odmítají vzdát. Život v honosném sídle, ulehání do přepychové postele a usedání do pozlaceného gauče se jim zřejmě nebude opouštět snadno, i když v současnosti slouží jako domácí vězení. V domě je drží armáda, dokud se situace nevyřeší.

Související obsah

Sídlo vyhotovila společnost ze Sibiře. Nábytek, který je například z ebenového dřeva, navrhoval čínský architekt. Na rozsáhlém pozemku se nacházejí dvě jezera.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bydlení

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz