Magazín Víkend

Nový klip Milana Peroutky bude pomáhat neslyšícím dětem

Znáte ho ze soutěže Tvoje tvář má známý hlas i ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Se zpěvákem a hercem Milanem Peroutkou jsme tentokrát vyrazili někam úplně jinam, a sice do Indie. Milan se tam vydal pomoct neslyšícím dětem. A to tak, že s nimi a pro ně, natočil novou písničku.

Skladba se jmenuje Because I hear I live, což znamená v češtině, slyším tedy žiju. Klip písně má pomoci v rozvojových zemích zvýšit povědomí o tom, že některým dětem lze vrátit sluch, což v těchto podmínkách často znamená, zachránit jim život. Indické dobrodružství natáčel reportér Aleš Vašíček. 

Související obsah

Proč natáčel zpěvák zrovna v Indii?


Milan výhru z Tvojí tváře věnoval nadaci Pink Crocodile, která pomáhá sluchově postiženým dětem slyšet a stal se také jednou z tváří organizace.

Z každého tisíce dětí, které se v Indii narodí, je zhruba pět zcela neslyšících. Bez sluchu se člověk ale nenaučí mluvit a jeho mozek se dál nerozvíjí. V zemi jsou pak tyto děti silně diskriminovány a to má často sociální dopad i na celé rodiny.

Související obsah

Vrátit se do běžného života dětem však často pomůže včasné voperování kochleárního implantátu a následná trpělivá terapie. A právě v tom pomáhá dětem z nejchudších čtvrtí česká charita.

Související obsah


 

TN.cz/vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Magazín Víkend

Důležité Události

Píše se na Deník.cz