Terorismus

Dovolená hrůzy: Jste teroristi, udeřili na Čechy v Tunisku!

Dovolená hrůzy: Jste teroristi, udeřili na Čechy v Tunisku!
Zdroj: Profimedia

V obrovské drama se před týdnem změnil pro rodinu z Brna na dovolené v Tunisku výlet do lesa u letoviska Hammamet. Jejich auto totiž zablokovali z obou stran ozbrojenci. Češi pak museli na policii dvě hodiny vysvětlovat, že nejsou teroristé.

"Arabové v civilu hovořící špatnou angličtinou nás za tmy uprostřed lesa dojeli a bez dovolení nám otevřeli kufr auta. Tvrdili, že jsou policisté, ale prokázali se jen kartičkou s tuniskou vlajkou, kde nebylo jméno ani číslo," cituje deník Právo jednoho z účastníků incidentu.


Vyděšená rodina se snažila neznámým mužům ujet, jejich únik měl ale jepičí život. Záhy jim totiž cestu přehradilo druhé auto postavené přes cestu.


Češi se zamkli v autě a volali o pomoc na tísňovou linku. Po půl hodině přijeli tuniští policisté ozbrojení samopaly, zabavili rodině pasy a českým turistům oznámili, ať je následují na stanici.


Související obsah


Tam se Brňané dozvěděli, že jsou podezřelí z terorismu a museli se obhajovat při dvouhodinovém výslechu. Pětiletý syn zatím musel čekat sám venku v autě, píše deník.


Až po výslechu se policisté omluvili s tím, že měla rodina smůlu a byla ve špatnou chvíli na špatném místě. Češi hodlají na šílený zážitek upozornit naše ministerstvo zahraničí.

ČTĚTE TAKÉ:

Když se dovolená promění v peklo! Co dělat, aby o vás blízcí neměli strach?
Jak zachovat CHLADNOU HLAVU v krizové situaci? Zkroť svou paniku a jednej v klidu!

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz