Zahraničí

Záhadná loď duchů vyplavená u pobřeží Japonska ukrývala 8 těl

Moře u japonského města Oga vyplavilo v pondělí další loď duchů s ostatky osmi lidí, které se úřady snaží identifikovat. Dřevěné plavidlo postrádalo kormidlo i jakoukoli navigaci. Podle agentury Kyodo jde s velkou pravděpodobností o severokorejské rybáře.

Strašlivý nález čekal japonskou pobřežní stráž, když na pláži u města Oga objevili dřevěnou loď. Podle portálu BBC byly na palubě ostatky osmi různých lidí. Z některých těl zbývaly již jen kostry.

Od pobřeží KLDR je to k ostrovu Sado přes 700 kilometrů. Moře podle BBC vyplavilo zhruba sedmimetrovou dřevěnou loď, která neměla kormidlo ani navigaci.

O víkendu Japonské moře vyplavilo další loď s dvěma těly na palubě. V lodi byly nalezeny cigarety z KLDR a bundy s korejskými nápisy.

Podle profesora Yoshihika Yamady z Univerzity Tókai je Japonské moře přes léto relativně klidné, od listopadu ale v oblasti začíná foukat silný vítr, který moře rozbouří, uvádí portál Express.

Související obsah

Podle některých expertů musejí kvůli nedostatku potravin rybáři KLDR podnikat výpravy na otevřené moře ve snaze nalovit více ryb. V drsných podmínkách se dřevěné bárky často poškodí, bezmocní rybáři jsou pak odnášeni od pobřeží KLDR. Jen letos moře u Japonska vyplavilo přes 40 lodí.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz