Potopení

Scéna jako z hororu: Lidé se topili, žraloci mezitím hodovali!

Scéna jako z hororu: Lidé se topili, žraloci mezitím hodovali!
Zdroj: Profimedia

Ke scéně jak z filmového hororu Čelisti přijeli o víkendu libyjští námořníci, kteří vyrazili na pomoc lodím převážejícím uprchlíky, kteří ze severní Afriky cestovali k italským břehům. Mezi mrtvými a tonoucími totiž kroužilo hejno žraloků modravých.

Podle oficiálních čísel libyjského námořnictva při incidentu u pobřeží země zahynulo nejméně 31 lidí, dvě stovky se podařilo zachránit. Několik desítek lidí ale úřady stále pohřešují. Mezi mrtvými je 18 žen a také tři děti.


Když plavidla libyjské pobřežní stráže dorazila na místo, námořníci si okamžitě všimli několika velkých žraloků modravých, kteří kroužili mezi těly a kolem potápějící se lodi. Žraloci modraví dorůstají až délky čtyř metrů.

"Když jsme dorazili na místo, jeden z člunů už byl z poloviny pod hladinou a stále se ho drželo 44 lidí, které jsme zachránili," cituje britský Daily Mail velitele jedné ze zasahujících lodí Nassera al-Ghammoudiho.

Doplnil, že všude kolem plavala těla a mezi nimi kroužilo asi pět velkých žraloků modravých, kteří umějí být hodně agresivní. "Když jsme vytahali těla na palubu, všimli jsme si, že některá z nich jsou okousaná. Je možné, že některé z pohřešovaných žraloci sežrali," dodal al-Ghammoudi.


Související obsah


Záchranná operace se odehrála u města Garabulli, asi 60 kilometrů východně od Tripolisu. Mezi zachráněnými byli uprchlíci ze Somálska, Ghany, Etiopie nebo Pákistánu.


V posledních dnech se z Afriky do Evropy plaví více lodí než obvykle, protože tomu přeje počasí. Jen za čtvrtek a pátek posádky italských lodí vytáhli z moře 1500 uprchlíků.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz