Piráti

Piráti chtějí politikům sebrat peníze. Podporu ale hledají těžko

Piráti chtějí politikům sebrat peníze. Podporu ale hledají těžko
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

O poslaneckých a senátorských náhradách se diskutuje už dlouho. A není divu, když mohou zákonodárci dostat až pět tisíc měsíčně na telefon a dokonce čtyřicet tisíc na dopravu. S tím chtějí nyní zatočit piráti.

Předseda poslanců novopečené parlamentní strany Jakub Michálek dává dohromady návrh, který by paušalní a zúčtovatelné náhrady pro zákonodárce výrazně omezil. A nejen to, podle deníku Právo Michálek také chce, aby pro poslance a senátory platila nemocenská jako pro všechny ostatní.

"Uvažuji o tom, že bychom předložili návrh zákona, který se podívá na poslanecké náhrady, které jsou neadekvátní. Také si myslím, že poslanci by měli dostávat odměnu jen v návaznosti na dobu, kdy jsou v práci nebo kdy jsou řádně omluveni,“ řekl Právu Michálek.

Dodal, že když zákonodárce onemocní, měl by brát nemocenskou jako všichni ostatní pracující a ne plný plat jako nyní. Že jde o reálný problém, ukazuje případ senátora Františka Čuby.Ten už v Senátu nebyl víc než rok, přesto pobírá plný plat. I když se ho Čuba rozhodl věnovat na dobročinné účely. Michálek chce návrh stihnout dát dohromady ještě před vánočními svátky. Hodlá v něm řešit i kumulaci funkcí. 


Problém ale bude s prosazením návrhu. Podle deníku totiž o změnách chce jasně jednat jen hnutí ANO, ODS či STAN namítají, že země má podle nich důležitější a palčivější problémy. Komunisté nemají jasný názor

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz