Vánoce

Mladí odhalili své nejtajnější tužby. Tohle si vážně přejí od Ježíška?

Mladí odhalili své nejtajnější tužby. Tohle si vážně přejí od Ježíška?
Zdroj: Profimedia

Elektronika, oblečení i knížky patří na přední příčky seznamu vánočních přání mladých lidí. Chcete-li se ale trefit do černého, dejte jim peníze. Obálku s hotovostí si podle průzkumu obchodního řetězce Albert přeje polovina z nich.

Vánoce jsou pro české mileniály, tedy lidi do přibližně 34 let, stále důležitějšími svátky. A neváhají kvůli nim sáhnout hlouběji do kapsy. Celá čtvrtina jich plánuje letos utratit za Vánoce víc než v loňském roce. Za potraviny chtějí v průměru utratit kolem tří tisíc korun, podobnou částku hodlají investovat i do dárků. Svátky je tak v průměru vyjdou na 6300 korun.

Průzkum řetězce Albert zjistil, že na rozdíl od toho, co mladí vybírají pro své nejbližší, pro sebe originální dárky nechtějí. Mladou generaci sice potěší elektronika, oblečení či knihy, všechno však prohrává v porovnání s penězi, které si přeje dostat 44 % dotazovaných.

"Mileniálové mají daleko větší vztah k vánočním tradicím, jen mění jejich charakter," říká psycholožka Markéta Švamberk Šauerová. "Finanční hotovost je pro tuto praktickou generaci skutečně důležitá, přestože paradoxně oni sami vybírají dárky pro druhé velmi pečlivě," doplňuje Markéta Švamberk Šauerová.

Související obsah

Experimentovat příliš nechtějí ani co se týče štědrovečerní večeře. 60 % si vychutná tradičního kapra s bramborovým salátem. Více než jejich rodiče ale mají spojeny s Vánocemi exotické druhy ovoce, kromě ananasu například kaki nebo mango.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vánoce

Důležité Události

Píše se na Deník.cz