Dárky

Interaktivní netopýr či mobily z Číny! Známe hity letošních Vánoce

Do Vánoc sice zbývá ještě více než měsíc, v obchodních domech i v ulicích měst ale už teď můžete vidět ozdoby a slýchat koledy. A pomalu se začínat rozbíhat i nákupní horečka. Kterými dárky letos pod stromečkem potěšíte nejvíc?

Hračky, oblečení, elektronika a spotřebiče nebo knihy – to jsou kategorie dárků, které se tradičně pod stromečkem objevují nejčastěji. Češi čím dál častěji nakupují na e-shopech. Ty ale ještě před Vánocemi zažívají trend, který je patrný už nyní. Lidé prahnou po různých typech adventních kalendářů.

"Na základě četných žádostí jsme vytvořili novou kategorii adventních kalendářů. Lidé si tak mohou koupit adventní kalendář s hračkami, čaji, svíčkami nebo luxusními čokoládami. Mohou ale také koupit jen prázdná okénka či šablony a namixovat svým blízkým originální adventní kalendář s vlastními dárky," prozradila obsahová manažerka Heureka.cz Alexandra Čermáková. V těchto dnech jsou oblíbené Lego adventní kalendáře či kalendáře pro zvířecí mazlíčky.

Stejně jako každý rok, také letos budou před Vánoci jednou z nejsilnějších kategorií hračky. "Ze statistik na Heurece už teď vidíme, že jedním z velkých trháků letošních Vánoc bude hračka Hatchimals – malé zvířátko ve vajíčku, o které se musí dítě správně starat. Podobným hitem bude další zvířátko, kterému je potřeba věnovat péči – Nocto, interaktivní robotí netopýr,“ popsala jedny z hitů letošních Vánoc Čermáková.

"Hitem sezóny jsou chytré technické věci - ať už hračky nebo sportovní vybavení. Například u hraček jsme společně s výrobci výrazně rozšířili nabídku na více ne 500 různých chytrých hraček, které děti učí základům programování a IT myšlení, které je v dnešní době tak potřebné – například Lego Boost, Cubetto, Sphero, mbot, Hatchimals, Krycí jména a další," potvrdila tisková mluvčí Alza.cz Patricie Šedivá. 

Související obsah

Že budou letos pod stromečkem převažovat robotické a interaktivní hračky, říká i Jan Řezáč z Mall.cz. Patří mezi ně například novinka společnosti Lego – Lego Boost 17101. "Jedná se o stavebnici, která kombinuje stavění z kostek s programovatelnou interaktivní hračkou. Oblíbenými dárky budou také nejrůznější stavebnice, panenky s doplňky či kreativní hračky," vyjmenoval Řezáč.

Prodávají se také oblíbené Lego kolekce, například Star Wars, Ninja GO, edice Rytířů nebo Minecraft. "Téma Minecraft je obecně v současné době hodně populární – oblíbené jsou knížky, polštáře a další věci s motivem této téměř legendární počítačové hry," doplnila Čermáková. Atraktivní pro děti je také vše, co je spojené s youtubery.

"V kategorii dárků pro dospělé očekáváme velký zájem o nositelnou elektroniku (fitness náramky, chytré hodinky), mobilní telefony či notebooky," popsal Řezáč. Mezi mobily vedou žebříčky prodejnosti především značky Huawei a Xiaomi, až po nich následují v oblíbenosti stálice jako Apple nebo Samsung. "Letos je více patrný trend toho, že si lidé pořizují modely za nižší ceny, které však dosahují výkonnostně i na modely dražší – právě obliba čínských levnějších značek se stejnými parametry značek je toho důkazem," vysvětlila Čermáková.

Související obsah

"Snaha o lepší životní styl je velmi trendy, a i když chytré hodinky byly v oblibě už vloni, letos se budou také nakupovat hodně, a to včetně příslušenství – například hrudní pásy a podobně. Měření výkonů, srovnávání a sdílení přes aplikace je pak ještě přesnější,“ dodala Čermáková. V kurzu také budou například diagnostické váhy, které kromě hmotnosti umí měřit i další biometrické funkce.

Tahákem letošních Vánoc budou i knihy, zvýšený zájem očekávají prodejci o audioknihy, kterým Češi v poslední době propadli. Chybět ale nebudou ani společenské hry pro děti i dospělé.

Do kdy objednat, abyste měli dárky pod stromečkem?

Nechávat nakupování na poslední chvíli se nevyplácí. Obchodníci radí objednávat nejpozději deset dní před Štědrým dnem, aby vám všechny dárky dorazily včas. Mnozí prodejci dokonce už nyní prodlužují prodejní dobu.

Související obsah

"Od 7. října jsou otevřeny veškeré pobočky Mall.cz i v sobotu od 9 do 16 hodin, v Praze dokonce do 17 hodin. Od 24. listopadu jsou tímto způsobem otevřeny pobočky i v neděli, a to až do Vánoc. Mall.cz vedle otevření výdejních míst zavádí také sobotní a nedělní doručení se službou MALL 7 dní v týdnu. Stačí objednat zboží do 17 hodin a druhý den (vč. víkendu) je zákazník s touto službou může mít k dispozici," popsal Řezáč. Dalšími vánočními novinkami bude také garance včasného doručení zboží a prodloužená doba na vrácení vánočních dárků, které bude možné vracet až do poloviny ledna.

"Co se týká osobního vyzvednutí, objednání do našich Alzaboxů či přes náš Alza express – zde nabízíme vysokou garanci, neboť jde o naše vlastní služby – pokud je zboží skladem, předpokládáme, že zvládneme vydat ještě objednávky z 22. 12.," slíbila Šedivá.

ČTĚTE TAKÉ:

Hledáte vánoční dárky, které skutečně potěší? Máme tipy pro manžela, děti i nejlepší kamarádku
Omezený rozpočet na vánoční dárky? NÁVOD, jak chytře nakoupit ve slevách

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz