Ozdoby

Za vánoční výzdobu utratí Češi tisíce! Víme, jaké barvy letos letí

Za vánoční výzdobu utratí Češi tisíce! Víme, jaké barvy letos letí
Zdroj: Profimedia

Za vánoční svátky utratí Češi miliardy. Největší položky ve vánočním rozpočtu tvoří dárky, jídlo a výzdoba. Za dekorace neváháme dát i tisíce korun.

Stromek adventní věnce, svíčky, ozdoby a dekorace – to jsou věci, bez kterých si většina českých domácností Vánoce neumí představit. Za výzdobu neváhají Češi utratit tisíce.

Podle vánočního veletrhu, který se už v lednu uskutečnil ve Frankfurtu nad Mohanem, jsou barvami letošních Vánoc bílá a fialová. Co se týče bílé, bude doplněna pastelovými odstíny jiných barev. Fialová bude letos "in" ve všech odstínech.

"Trendy letošních Vánoc se ubírají k návratu k přírodě. Populární jsou dřevěné ozdoby, větvičky s lišejníkem, suché plody, konopné a jutové provázky a stuhy," doplnil Jan Stibor, hlavní florista Střední odborné školy Jarov.

Související obsah

V areálu školy také můžete načerpat inspiraci na vánoční výstavě Flora Pragensis. Uskuteční se od 7. do 9 prosince. Flora Pragensis je jedinou floristickou soutěží vazby a aranžování s vánoční tematikou v Česku. Návštěvníci tu uvidí nejen originální výzdobu, ale dozvědí se, jaké budou trendy letošních vánočních svátků.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz