Tygr

Tygříci z pražské zoo mají jména. Co znamená Bulan a Wanita?

Tygříci z pražské zoo mají jména. Co znamená Bulan a Wanita?
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

V pražské ZOO pokřtili mláďata tygra malajského, která se narodila začátkem října. Obě mláďata se mají k světu, a návštěvníci je mohou v pavilonu šelem vidět už od poloviny listopadu.

Kdo jiný, než hudební skupina Laura a její tygři pokřtila dvouměsíční malajská tygřata. Slovy "Neperte se a množte se," jim popřála šťastný a spokojený život.

Sameček dostal jméno Bulan - to v malajštině znamená Měsíc. Samička byla pokřtěna jménem Wanita, což v překladu znamená Žena.

Matkou mláďat narozených 3. října je jedenáctiletá samice Banye a desetiletý samec Johan. Samička Wanita vážila při narození necelých pět kilograrmů, její bráška Bulan šest a půl kilogramu. Sourozencům se už prořezala značná část chrupu, a tak s nadšením začínají ochutnávat kousky masa.


Související obsah

Návštěvníkům je pavilon s tygřími mláďaty zpřístupněn už od poloviny listopadu. Do bezprostřední blízkosti ke sklu se však ještě lidé nedostanou, aby rodinku nerušili. Narození obou tygřat je výsledkem více než desetileté práce kurátora a chovatelů pražské zoo.

pez, Alena Kašparová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz