Bydlení

Majitelé odmítli prodat své domy za miliony. Takhle to dopadlo!

Ne každý se dá koupit a pro mnohé je domov více než peníze. Podobně lidé popisují i Edith Macefieldovou, která odmítla developery s miliardovou nabídkou. Není však jediným člověkem, který se vzdal honosných částek, protože jeho dům pro něj měl větší cenu, než peníze. Někteří majitelé toho ale možná litují...

V americkém městě Seatlle stojí velké nákupní centrum, které museli postavit kolem rodinného domu. Majitelka svou nemovitost totiž odmítla prodat. Edith Macefieldová se jí nechtěla vzdát za žádnou cenu.

Při nekonečném vyjednávání padla částka milion dolarů (dvě miliardy korun) za to, že svůj dům opustí a umožní dokončit stavbu nákupního centra. Ani tato částka ženu nepřesvědčila k opuštění milovaného obydlí, ve kterém vyrůstala a trávila celý život.

Podívejte se na další domy v galerii, které jejich majitelé odmítli prodat


Proto se developeři rozhodli, že jednoduše dům obestaví a jeho původní základy nechají zachované. Edith zemřela ve věku 87 let na rakovinu a nemovitost odkázala svému pečovateli. Obchodní centrum dnes tento dům považuje za svou součást.

Zesnulá žena se stala pro mnohé obyvatele Seattlu hrdinkou. Na její počest se pořádá dokonce i festival pojmenovaný podle ní. Místní k jejímu domku pokládají květiny a na plot věší barevné balónky. Dům je tak proslulý, že si jeho obrázek řada lidí nechává vytetovat na kůži. Současný majitel se ale dům nakonec rozhodl prodat.

 

The lot of the famous "up" house is now for sale. #edithmacefield #edithmacefieldhouse

Pspvek sdlen Johannes Eckert (@frischmilch),

V podobné situaci se ocitla řada dalších lidí. Někteří z nich ale možná litují, že odolali částkám, které zdaleka převyšují hodnotu domu.

Developeři se totiž plánované výstavby nevzdali a majitelům domů tak znepříjemnili život. V roce 2012 se pan Yang nedohodl ani po dvouletém jednání s úřady o kompenzaci a přestěhování ze svého obydlí. Kvůli výstavbě byl odstřižen od elektřiny a vody. Pro vodu tak musí chodit ke kilometr vzdálené řece a svítí svíčkami.

Související obsah

Další muž zase odmítl prodat za horentní sumu dům, kolem kterého nyní stojí kanceláře. Následně ho chtěl využít jako pizzerii pro nově příchozí zaměstnance firem. Místo toho mu ale banka pohrozila kvůli dluhům, které u ní měl. Nakonec musel dům prodat za zlomek částky, kterou mu nabídli developeři.

ham, TN.cz

K tématu Bydlení

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz