Zahraničí

Myslivec při honu netrefil divočáka. Ten ho napadl a zabil

Myslivec při honu netrefil divočáka. Ten ho napadl a zabil
Ilustrační fotografie Zdroj: Thinkstockphotos

Na severu Německa zaútočil divočák na myslivce, který jej chtěl během honu zastřelit. Myslivec po střetu utrpěl vážná zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehl. O případu informovala agentura AP.

Hon se konal v neděli poblíž města Graifswald a účastnila se ho více než desítka myslivců. Padesátiletý muž podle očitých svědků vystřelil a vstoupil do rákosí, kde se střetl s divočákem. 

Zvíře ho vážně zranilo na levém stehně a myslivec spadl do vody. Po převozu do nemocnice zraněním podlehl. Divočáka, který muže napadl, policie nenašla. Není ani jasné, jestli zvíře bylo poraněno. 

Související obsah

Podle agentury AP je v Německu ročně zabito okolo půl milionu divokých prasat. Přesto jejich počet stále stoupá. S vystresovanými divočáky se potýkají i v Česku nebo na Slovensku. Během honů se zvířata objevila i v bezprostřední blízkosti lidských obydlí a dokonce napadla několik obyvatel Trenčína. 


ČTĚTE TAKÉ:

Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz