Tele

Hrdinní policisté! Takhle bojovali o život malého telátka. VIDEO

Znalosti, které získal během studia na střední veterinární škole, se vyplatily policistovi z Nového Bydžova. Když se jeho kolega doma díval z okna, všiml si krávy, která pravděpodobně čerstvě porodila. Zavolal proto policisty, kteří se vypravili teleti, které skončilo v potoce, na pomoc.

Pro policistu Bořka Říhu z obvodního oddělení Nový Bydžov to byla první záchrana života. Když se v úterý odpoledne po službě díval jeho kolega z balkónu na pastvinu, všiml si, že se kráva stojící poblíž strouhy pravděpodobně otelila. Zavolal na služebnu, aby zajeli k majiteli skotu. Toho ale doma nenašli.

Zachránce spolu s kolegou skutečně v potoce čerstvě narozené tele našli. "Bylo zaklíněné pod vodou a mělo hlavu pod tím stromem," řekl TV Nova policista-zachránce.

"Za asistence krávy - matky, která kolegy bedlivě pozorovala, se policistům podařilo za velkého úsilí tele z vody vytáhnout a posléze předat majiteli," prozradila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

Policisté před předáním vděčnému majiteli zvíře sušili a zahřívali. Malý býček by měl být v pořádku. Usušit a zahřát se po zásahu museli na služebně i policisté.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz