Domácí

Vyplatí se vám zaplatit firmu na vánoční úklid ? KALKULAČKA

Vyplatí se vám zaplatit firmu na vánoční úklid ? KALKULAČKA
Zdroj: Thinkstockphotos

Vánoce se blíží a ke sváteční pohodě patří také uklizená domácnost. V dnešní uspěchané době některým lidem ale nezbývá na domácí práce čas a energie. Vyplatilo by se vám zaplatit uklízečku? Na tuto otázku odpoví jednoduchá kalkulačka.

Čas jsou peníze – známým přísloví se řídí lidé po celém světě. Na zmíněné rčení se zaměřil britský profesor Ian Walker. "Náš výzkum ukázal, že jak roste hodnota našeho času, jsme ochotni si ho více kupovat. To vysvětluje, proč lidé platí jiným, aby za ně posekali jejich trávník či uklidili dům a aby oni sami svůj čas ušetřili," říká vědec.

Přiložená kalkulačka se Walkerovým výzkumem inspiruje. Stačí zadat údaje pro výpočet čisté mzdy a zvolit, zda žijete na venkově, v malém či velkém městě. Pak stačí jen vybrat, které činnosti a služby chcete porovnat. Zda se vám vyplatí uklízet, nebo například žehlit a vařit. Údaje můžete zadat zde:

Související obsah

Na základě výsledku zjistíte, jakou finanční hodnotu má váš úklid, když ho provádíte sami. Výsledek jednoduše porovnáte s cenou, za kterou by bylo možné pořídit službu ve vašem městě. Pokud se vám úklid od firmy nevyplatí, nebo ho jednoduše raději děláte sami, zpříjemnit vám ho mohou tipy, díky kterým vyčistíte své bydlení o něco rychleji.

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoční úklid: Kdy začít a na co nezapomenout?
Nečekaná návštěva se blíží? Jak zvládnout bleskový úklid?

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz