Vánoce

Které dárky pod stromkem potěší? Češi řekli, co dostat nechtějí

Které dárky pod stromkem potěší? Češi řekli, co dostat nechtějí
Zdroj: Profimedia

Vánoce se blíží a obchodní domy jsou plné lidí, kteří vybírají vánoční dárky. Češi v průzkumu prozradili, která překvapení pod stromečkem najít nechtějí. Naopak vyšlo najevo, že potěší dárky, za které nemusíte zaplatit tisíce.

Podle průzkumu společnosti SANEP neudělá pod stromečkem radost poukaz na adrenalinové zážitky – ten zvolilo (7,7 %) dotazovaných. Dalším nechtěným dárkem je prostředek na hubnutí, za kterými v neoblíbenosti následují erotické pomůcky a prádlo. V žebříčku nejhorších vánočních dárků je i alkohol (4,8%), věci do domácnosti (3,7%) a ponožky (3,2%).

Naopak za nejlepší dárek pod vánočním stromkem považuje 8,3% dotazovaných drobnost z lásky a 5,8% veřejnosti knihu. Nejlepším dárkem pro 4,9% dotázaných je ten, o nějž si sami řeknou. Pokud se ale s dárkem netrefíte, neznamená to, že dotyčnému neudáte radost. Každého dárku si váží 48,1% dotázaných.

 

Vánoce ale nejsou jen o dárcích. Svátky vnímá i přes předvánoční shon jako období klidu a pohody 30,2% veřejnosti. Mnozí také dodržují tradiční křesťanské hodnoty - 19,1% dotázaných. Pro 17,2% respondentů představují Vánoce příležitost k rodinnému setkání.

 

Související obsah

"Jako radost pro děti pak představují Vánoce pro 13,4% dotázaných. Ovšem pouze jako chaos a stres vnímá Vánoce 8,4% dotázaných a jako nákupy dárků a předvánoční shon 8,9% respondentů," stojí ve výzkumu.

Jednoznačná většina domácí populace spojuje vánoční svátky s Ježíškem. Velká část veřejnosti se však domnívá (77,8%), že Vánoce jsou již spíše komerční událostí a nespojují ho s křesťanským svátkem. "K tomuto většinovému názoru nepochybně přispívá obchodně konzumní předvánoční atmosféra, která jednoznačně převyšuje duchovní rovinu těchto významných křesťanských svátků," stojí ve výzkumu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoční dárky z povinnosti? Koho musíte obdarovat a koho už nikoliv
Máte přítele fajnšmekra? Pak pro vás máme tipy na nevšední dárky, které si zamiluje!

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz