Požár

Areálem Unipetrolu otřásl výbuch! S následným požárem bojují hasiči

Chemickým závodem Unipetrol v Záluží otřásl výbuch. Explodovala zřejmě tlaková lahev, v hale pak začalo hořet. Požár se obešel bez zranění, podle společnosti je situace pod kontrolou.

K výbuchu došlo v hale na výrobu vodíku krátce po půl páté ráno. Vybuchla zřejmě jedna tlaková lahev, poté začalo hořet. Požár likvidují hasiči, podle společnosti už jsou ale plameny pod kontrolou.

"Došlo k lokálnímu požáru na jednotce parciální oxidace (POX). Hasičský záchranný sbor Unipetrolu měl do pěti minut požár plně pod kontrolou a do 20 minut požár lokalizoval," informoval mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl.

"Jednotka pak provedla měření termokamerou a detektorem uhlovodíků. Nikdo nebyl zraněn," doplnil mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Podle společnosti nedošlo ani k žádným škodám na životním prostředí.

Související obsah

"Pravděpodobnou příčinou byla netěsnost na potrubí plynu," informoval Kaidl. Přesnou příčinu a další okolnosti budou teprve na místě zjišťovat policisté ve spolupráci s odborníky. Výroba v závodě zůstane po dobu vyšetřování zastavena.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz