Kauza Kramný

Do kauzy Kramný zasáhlo už 15 znalců! Ze smrtí ho viní jen třetina

Do kauzy Kramný zasáhlo už 15 znalců! Ze smrtí ho viní jen třetina
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

V případu Petra Kramného přibývá znaleckých posudků. Dokument vypracovalo už patnáct odborníků, poslední před týdnem. Zajímavé je, že jen pět z nich si bylo jisto Kramného vinou. Zbývajících deset znalců vyjádřilo pochybnost, jak Monika s Klárkou zemřely.

Na nový posudek ve věci vraždy Moniky a Kláry Kramných upozornil Spolek Šalamoun, který se případem dlouhodobě zabývá. Zatím poslední odborné stanovisko vypracoval už 15. znalec z oboru soudního lékařství 6. prosince.

Podle spolku jde o rekordní množství znaleckých posudků. První stanovisko vypracoval před více než čtyřmi lety lékař Walid Nagi, který v Egyptě prováděl pitvu. Zmíněný poslední dokument vytvořil tým znalců jako část většího posudku.

Na příčině smrti se ale odborníci neshodnou. Pět z nich ve znaleckém posudku uvedlo, že nemá žádné pochybnosti o tom, že ženy zemřely po zásahu elektrickým proudem, který jim měl způsobit Petr Kramný. Zbylých deset odborníků ale vyjádřilo větší či menší pochybnost.

První skupina staví své posudky na dvou hlavních bodech - cik-cak syndrom na srdcích obou žen jako důsledek působení elektrického proudu a tzv. proudová stopa na krku Moniky, která má dokonce obsahovat výbled.

Související obsah

Druhá skupina ale zdůrazňuje, že neexistuje dostatek materiálu pro stanovení závěru. Na srdcích navíc část z nich vidí normální nález, který není po vlivu proudu. Tzv. proudová stopa navíc podle nich mohla vzniknout až po smrti - převozem těla do Česka. Walid totiž tvrdí, že ji při pitvě rozhodně nenašel.

Dva soudní znalci už navíc v souvislosti s případem čelí trestnímu stíhání. Spolek Šalamoun se "ve světle nových posudků" rozhodl podat podnět k trestnímu stíhání i skupiny pěti znalců, kteří jsou přesvědčeni o zásahu těl proudem.

Petr Kramný byl odsouzen za vraždu manželky Moniky a dcery Kláry v lednu 2016. Ve vězení si má odpykat 28 let. Ženy měl zabít v červenci 2013 na dovolené v Egyptě. Původně se spekulovalo o otravě jídlem, po několika měsících ale policisté Kramného zadrželi a obvinili.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz