Lávka

Hasiči dokončili vytahování zbytků lávky! Použili tanky i jeřáby

Trosky zřícené lávky v Troji začala odstraňovat těžká technika v 17:00. K Vltavě dorazili i hasiči s vyprošťovacími tanky i dalšími stroji. Při pádu pěší lávky se zranili čtyři lidé, podle předběžných výsledků vyšetřování mohla za zřícení konstrukční vada.

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se o prvním prosincovém víkendu zřítila do Vltavy. Trosky několik dní odklízeli pracovníci těžkou technikou, ve čtvrtek se k nim připojili i hasiči s vyprošťovacími tanky.

Stroje na místo dorazily kolem poledne, od té doby hasiči dělali přípravné práce. Vytahování torza mostu pomocí tanků trvalo necelé 2 hodiny.

Ve středu policisté oznámili, že podle předběžných výsledků stála za pádem pěší lávky konstrukční vada. Na nedostatky dlouhodobě upozorňovali kontroloři pražské Technické správy komunikací, kteří zřícení dokonce předpověděli v jednom z dokumentů.

Související obsah

Na lávce byli v době, kdy se zřítila do Vltavy, čtyři lidé. Dva z nich vyvázli s lehkými zraněními, zbylí dva se zranili těžce. Nejhůř dopadl šedesátiletý muž, který skončil v umělém spánku v nemocnici. Třiašedesátiletá žena ležela s mnohačetnými zraněními na JIP.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz