Znásilnění

Žena vinila poslance z osahávání, zastřelil se! Tělo našli u řeky

Žena vinila poslance z osahávání, zastřelil se! Tělo našli u řeky
Zdroj: ČTK

Americký zákonodárce Dan Johnson spáchal sebevraždu poté, co ho neznámá žena obvinila ze sexuálního obtěžování. Před pěti lety ji měl Johnson ve sklepě svého domu líbat a osahávat. Policie případ uzavřela bez vznesení obvinění.

Člena Sněmovny reprezentantů amerického státu Kentucky Dana Johnsona našla policie mrtvého ve středu večer. Podle koronera spáchal sebevraždu, zastřelil se na břehu řeky Salt River u města Mount Washington.

Důvodem jeho sebevraždy má být obvinění, které proti němu vznesla jistá žena. V pondělí média informovala, že dívka mluví o sexuálním násilí, které se údajně dělo u Johnsona ve sklepě. Muž ji měl před pěti lety v jejích sedmnácti líbat a osahávat.

Johnson svolal na úterý tiskovou konferenci, na které vše popřel. Obvinění byla podle něj falešná a politicky motivovaná. Policisté ženina nařčení prošetřili a případ uzavřeli. Zákonodárce z ničeho neobvinili.

Související obsah

Podle vzkazu, který před smrtí zveřejnil na facebooku, trpěl Johnson posttraumatickou stresovou poruchou. "Připraví mě o život. Déle už to nemohu vydržet. Zvítězila nad mým životem, teď bude mým domovem nebe," napsal podle portálu Time na sociální síti.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz