Zahraničí

Bezdomovec našel otevřené auto s penězi. Jeho čin všechny dostal

Bezdomovec našel otevřené auto s penězi. Jeho čin všechny dostal
Zdroj: gofundme.com

Bezdomovec James John McGeown z Glasgow bloumal v dešti ulicemi, když si všiml auta se staženým okénkem. Uvnitř na sedačce leželo 450 liber v hotovosti. Stačilo jen natáhnout ruku a peníze si přisvojit. Místo toho James udělal něco nevídaného.

Bezdomovec James stál u auta na stráži dvě a půl hodiny v dešti. Když se ani poté majitel auta neobjevil, vzal peníze a odnesl je do blízké právnické kanceláře, aby zůstaly v bezpečí.

Když se majitel John McMonagle k autu vrátil, našel na předním skle lístek, který říkal, že taška s penězi je v bezpečí. John vlastní malý krámek v Glasgow a peníze pro něj byly důležité. Nyní se snaží Jamese vypátrat, bylo mu totiž založeno konto na GoFundMe a cílem je vybrat pro Jamese minimálně 5 tisíc liber.

"Chceme vybrat peníze pro Jamese a další lidi z Glasgow, kteří žijí na ulici. John McMonagle se osobně postará o to, aby se prvních 5 tisíc liber dostalo právě k Jamesovi," stojí na stránce.

Sbírka pomalu narůstá a jeden z dárců dokonce nabídl Jamesovi ubytování na tři měsíce zdarma a práci, pokud ji James potřebuje.

"Byl jsem v šoku, nemohl jsem uvěřit, že ten muž mi neukradl ani penny. Neumím si představit, že dnes v noci spí na ulici, když si mohl vzít ty peníze a zaplatiti si někde nocleh. Ten chlapík nemá nic a přesto nic neukradl, raději myslel na ostatní," řekl John pro Glasgow Live.

Související obsah

"James se vrátil k mému autu, když jsem tam byl. Dal jsem mu 40 liber a poděkoval mu, ale půjdu mu koupit boty a nějaký pořádný spacák, chci pro něj udělat víc," popsal setkání s bezdmovcem John McMonagle.

Nedávno jsme ZDE informovali o podobném případu Johnnyho Bobbitta. Válečný veterán, který žil na ulici, pomohl mladé ženě v nesnázích a uprostřed noci jí došel pro benzín. Ten navíc pořídil za své poslední peníze. Kate, které pomohl, Johnnymu oplatila jeho dobrý skutek tím, že pro něj založila sbírku. Bylo vybráno přes 400 tisíc dolarů a Johnny se už těší na nový život s vlastní střechnou nad hlavou.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz